BALKANLIOĞLU: EĞİTİMDE YENİLEŞME DEVAM ETMELİ

Milli Eğitim Bakanlığınca bu yıl beşincisi düzenlenen “Eğitim ve öğretimde yenilikçilik ödülleri’ programı dün İl Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde yapıldı. Vali İrfan Balkanlıoğlu yaptığı konuşmada, “Eğitimde sürekli yenileşme devam etmeli” dedi.

BALKANLIOĞLU: EĞİTİMDE YENİLEŞME DEVAM ETMELİ

Milli Eğitim Bakanlığınca bu yıl beşincisi düzenlenen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" programı Sakarya'da yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde Erenler ilçesinde bir otelde düzenlenen programda, Doğu Marmara Bölgesi'ndeki çeşitli okulların hazırladığı video ve projeler tanıtıldı. Vali İrfan Balkanlıoğlu, programda yaptığı konuşmada, dünyada var olan her şeyin eğitimin eseri olduğunu söyledi. 
YENİLEŞMEYE ÖNEM
Doktorların, bilim insanlarının ve idarecilerin, eğitimcilerin elinde şekillendiğini anlatan Balkanlıoğlu, şunları kaydetti: “Bizim için çok küçük olabilecek hareketler öğrencilerin hayatını şekillendirebiliyor, biz bunun farkında bile olmayabiliyoruz. Eğitimde sürekli yenileşme ve yeniyi arama çalışmaları devam ediyor, etmeli de. Eğitimde 5 yıllık, 10 yıllık ve 100 yıllık hedefler olmalı. Bu hedefler içerisinde yenileşmeye de büyük yer vermek lazım."
ÖDÜL TÖRENİ
Balkanlıoğlu, ödül alan okulları ve öğretmenleri tebrik ederek dereceye girenlere ödüllerini takdim etti. Programa Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, Sakarya, Bursa, Yalova, Eskişehir il milli eğitim müdürlükleri yetkilileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort