BALODA BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Cumhuriyetin Kuruluşunun 94’ncü yıl dönümü nedeniyle, Cumhuriyet Balosu Best Western Premier Otelinde, balo düzenlendi. Düzenlenen baloda konuşan Vali irfan Balkanlıoğlu, birlik ve beraberliğimize sahip çıkmamız gerektiğini ifade etti.

BALODA BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Cumhuriyetin Kuruluş 94’ncü kuruluş yıldönümü nedeniyle Best Western Premier Otelde, ‘Cumhuriyet Balosu’ düzenlendi. Düzenlenen baloya Vali İrfan Balkanlıoğlu ve eşleri ev sahipliği etti. İl Garnizon Komutanı Cüneyt Arıkan, Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayhan Kardan, STK Temsilcileri, İş dünyasından isimler, bürokratlar ve askeri erkan katıldı. Vali İrfan Balkanlıoğlu ve Esma Balkanlıoğlu, gelen davetlileri kapıda karşıladı. Balo da, Vali İrfan Balkanlıoğlu, davetlilere yönelik bir konuşma yaptı. İnsanların ayrı bir karaktere sahip olduğunu ifade eden Vali Balkanlıoğlu, Türkiye’nin ilimizin  binlerce kilometre uzaklıktan gelen insanlardan oluşan bir mozaik olduğunu ifade etti.
AKIL VE MANTIK
Balkanlıoğlu, akıl ve mantığa uygun yöneten insanların, ümmet yani toplum tarafından seçilmiş olması son derece önemli olduğunu vurgulayarak, “Çünkü insanlar, büyük kitleler yanlışa ve hataya ittifak etmezler. Bundan sonra dünya coğrafyasında tüm İslam ülkeleri arasında en iyi yönetimi Türkiye Cumhuriyetinde.  Bu gün Suriye’de ırakta durumu biliyorsunuz.  Avrupa, bu ülkelere teröristleri  gönderiyor, destekliyor, ardından gelip o bölgeleri işgal ediyorlar. Terör örgütlerine devlet kurdurmak istiyor. Bize bir dost gözüken ülkeler, bu terör gruplarını destekliyor. Bizlere satmadıkları silahları onlara gönderiyor. Kurtuluş savaşındaki ruh gibi birbirimize sahip çıkmak zorundayız” ifadelerini kullandı.
‘İZİN VERMEYELİM’
Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinde, ülke olarak muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızda mevcut olduğunu ifade ederek, “ İnşaallah nice 94 yılları görürüz.  Biz sığınacak, yaslanılacak bir omuzuz. O yüzden bizi karşı yapılacak saldırılara izin vermeliyiz. Bunu Osmanlı’da yapmıştır, Türkiye Cumhuriyeti. Herkesi bağrına basmıştır. Cumhuriyet Bayramının kuruluş yıldönümü kutluyorum” dedi. Vali Balkanlıoğlu’nun konuşmalarının ardından  havi fişek gösterisine geçildi. Erol ÖĞÜT

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort