Barınak skandalında görevden alınanlar belli oldu 

Adapazarı hayvan barınağında kaydedilen skandal görüntüler sonrası başlatılan soruşturma kapsamında görevlerinden uzaklaştırılan 3 personelin kimler olduğu belli oldu 

Barınak skandalında görevden alınanlar belli oldu 

sakaryayenihaber.com - 

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait sahada Adapazarı Belediyesi'nin faaliyete açtığı Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi’ne çarşamba günü ortaya çıkan görüntülerin ardından soruşturma başlatılmıştı. 
Sakarya Valiliği, yaptığı açıklamada 1 kişinin açığa alındığını, 2 kişinin ise görevden uzaklaştırıldığını bildirdi. 

Adapazarı Belediyesi de konuyla ilgili yeni bir açıklama yaparak açığa alınan kişinin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü, görevden uzaklaştırılanların ise veteriner hekim ve ilgili personel olduğunu duyurdu. 
Açığa alınan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Mustafa Mercan, geçtiğimiz yıl yapılan yerel seçimlerin ardından bu göreve getirilmişti. 

Belediyenin açıklaması şu şekilde: 
"Başkanımız Sn. Mutlu Işıksu'nun soruşturma talimatına istinaden yapılan tahkikat sürecinde;
Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü açığa alınarak, Müdürlükte görevi olan Veteriner Hekim ve ilgili personel de görevlerinden alınmıştır.
Süreçle ilgili gelişmeler yetkili makamlarla detaylı paylaşılmıştır.
Bu süreçte hassasiyetli davranan tüm hayvanseverlere teşekkür ediyoruz.
Bugüne dek sokak canlarının daha iyi koşullarda yaşamlarını sürdürmesi için gerçekleştirdiğimiz sayısız çalışmaya ve harcanan emeğe gölge düşürülmesinden dolayı son derece üzgünüz.
Adapazarı Belediyesi olarak böylesi durumun bir daha yaşanmaması için gereken tüm çalışmaları gayretle yapacağımızı belirtir, kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız."

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2020, 21:06
banner3
YORUM EKLE