Barınaktaki skandalda 3 kişi görevden uzaklaştırıldı!

Adapazarı’ndaki hayvan barınağında sokak köpeklerinin baygın halde olduğu ve canlı canlı toprağa gömüldüğü görüntüleriyle ilgili Sakarya Valiliği açıklama yaptı 

Barınaktaki skandalda 3 kişi görevden uzaklaştırıldı!

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait sahada Adapazarı Belediyesi tarafından işletilen Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi’ne giden hayvanseverler bir kamyonetin kasasında bazıları baygın, bazıları can çekişen sokak köpeklerini görüntüledi. Hayvaneverler daha sonra da açılan çukura atılan köpekleri çektikleri görüntüleri sosyal medyada paylaştı. 
Adapazarı Belediyesi, Başkan Mutlu Işıksu’nun talimatıyla idari soruşturma başlatırken Sakarya Valiliği de olay hakkında inceleme başlattı. 
Valilikten konuyla ilgili bir açıklama yapılarak toplam 3 personelin görevden uzaklaştırıldığı bildirildi. 

Valilik açıklaması şu şekilde: Bizim için her varlık kıymetli, her can azizdir.

Son günlerde ilimizdeki bazı basın ve yayın organları ile sosyal medya platformlarında sokak hayvanlarına dönük, asla tasvip etmeyeceğimiz, bizleri ve kamuoyunu ciddi şekilde rahatsız eden uygulamalar yapıldığı şeklinde haberler yer aldığı görülmüş olup;

Çok hassas olduğumuz, asla tasvip etmeyeceğimiz ve kamuoyunda da haklı olarak ciddi hassasiyet oluşturan söz konusu olayla ilgili derhal soruşturma başlatılmış, gerekli soruşturma ve incelemeler sonucu Sayın Valimizin talimatları üzerine görevli bir kişi açığa alınmış, ayrıca iki kişi de Adapazarı Belediye Başkanlığınca görevden uzaklaştırılmıştır. Bu konu ile ilgili olarak incelemeler ve soruşturmalar hassas bir şekilde devam etmektedir. Bundan böyle, bizleri ve kamuoyunu ciddi şekilde rahatsız eden benzer uygulamaların olmaması ve asla tasvip etmeyeceğimiz görüntülerin oluşmaması için ilimizdeki bütün belediyeler ve ilgili kuruluşlar uyarılmış ve talimatlandırılmıştır.

Canlarını aziz bildiğimiz can dostlarımız sokak hayvanlarına karşı yapılan bu ve buna benzer olaylara İlimizde kesinlikle müsaade edilmeyeceği, yapanlara karşı hiçbir şekilde müsamaha gösterilmeyeceği hususunu kamuoyunun bilmesini isteriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


 

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2020, 16:34
banner3
YORUM EKLE