BARO BAŞKANI BURAK: ADLİYE MERKEZE GELMELİ

Sakarya Barosu Başkanı Abdurrahim Burak, Milli Birlik ve Düşünce Derneği merkez binasında düzenlenen söyleşide; Dernek Başkanı Erdem Ercan ve dernek üyeleriyle bir araya geldi.

BARO BAŞKANI BURAK: ADLİYE MERKEZE GELMELİ

Tek bir duruşları olduğunu belirten Başkan Burak, “Sakarya Barosu siyasetin dışındadır. Bizim bir tek gözlüğümüz vardır o da hukuktur. Bunun dışında da başka bir gözlüğümüz yoktur. Hiçbir partiye de yakın değiliz, hiçbir partiye uzakta değiliz. Elbette bir görüşümüz var ama bunun baro ile ilgisi yoktur” ifadelerini kullandı.
ADLİYE MERKEZE GELMELİ
Söyleşide Sakarya Adliyesi sorununa da değinen Başkan Burak, “Adliye sadece şehir merkezine hizmet eden bir adliye değil, aynı zamanda ağır ceza merkezidir. Ağır ceza merkezi olduğu zaman sizin adalete erişim açısından daha da detaylı düşünmeniz gerekir. Tüm ilçeleri baz alarak ortak bir nokta bulmak ve adliyeyi oraya yapmak gerekir. Adalete erişimde vatandaşın o adliyeye ulaşımı en masrafsız, en hızlı ve en kolay noktada konuşlandırmanız gerekiyor. Bununda en doğru adresi de tabi ki merkezdir. Bizim de çalışmalarımız bu yönde” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER