Baro Başkanı Burak’tan Yargı Reformu açıklaması

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, “Yargı Reformu Strateji Belgesi’nin ilk kısmı olan 39 maddelik teklif meclise sunuldu. Tüm camiamıza hayırlı olsun, emeklerimizin karşılığını alıyoruz” dedi.

Baro Başkanı Burak’tan Yargı Reformu açıklaması

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Yargı Reformu Strateji Belgesi’nin ilk kısmı olan 39 maddelik teklifin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Baro Başkanı Abdurrahim Burak, “Sakarya Barosu olarak başından sonuna kadar içerisinde olduğumuz ve büyük emek verdiğimiz Yargı Reformu Strateji Belgesi’nin 39 maddeden oluşan ilk kısmı meclise sunuldu. 39 maddelik ilk kısmında bile avukatlık mesleğinin yıllardır çözülmeyi beklediği birçok sorununu çözecek olan düzenlemeler içeren belge, tüm camiamıza hayırlı olsun, emeklerimizin karşılığını alıyoruz” dedi.

Başkan Burak, “39 Maddeden oluşan ilk kısmın yasalaşmasının ardından, belgenin diğer tüm kısımlarının da bir an önce meclise gelmesini ve yasalaşmasını bekliyoruz, sürecin takipçiyiz” diye ekledi.


 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE