BARO BAŞKANI ZAFER KAZAN GAZİLERİ UNUTMADI

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle düzenlenen törene katılan Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan, törenin ardından Muharip Gaziler ve Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneğini yeni binalarında ziyaret etti.

BARO BAŞKANI ZAFER KAZAN GAZİLERİ UNUTMADI

Muharip Gaziler Derneği Başkanı Erol Demir ve Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Hayrettin Kaplan ile görüşen Başkan Kazan, tüm gazilerimizin Gaziler Gününü kutladı.
ORTAK DEĞERLER
Gazilerimizin, yaşayan yakın tarihimiz olduğuna dikkat çeken Başkan Kazan, savaşın en ağır, en zor ve aynı zamanda en hüzünlü şartlarını yaşamış bir ülke olarak barışın, huzurun ve güven ortamının önemine dikkat çekti. Kazan, “Gazilerimiz şehitlerimiz bu barışın huzurun güven ortamının sağlanmasında en büyük katkıyı vermişlerdir. Şimdi de millet olarak geçmişteki kötü tecrübelerimizi unutmadan, ortak değerlerimiz üzerinde birleşerek bağımsızlığımızı, bütünlüğümüzü korumalıyız.” şeklinde konuştu.
BİRLİKTE YAŞAM
‘Bu ülke bizim ailemiz ve birlikte yaşamayı, tahammül göstermeyi öğreneceğiz’ ifadeleri ile açıklamasına devam eden Kazan, “Görüş ayrılıklarımıza, düşünce farklılıklarımıza rağmen aynı gemide yol alıyoruz. Fırtınalara, şiddetli dalgalara karşı birlikte kürek çekiyoruz. Bu gemi batamaz. Hep birlikte ülke barışı, huzuru için elimizden geleni yapmalıyız” dedi.
Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “En büyük payem” olarak nitelendirdiği  ‘gazilik’ unvanını hatırlatan Başkan Kazan:“Böylesi önemli bir günde Büyük Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum. Atatürk değerlerini çok daha iyi anlamamız gereken bir dönemdeyiz. Geleceğimizi, O’nun çizdiği ilkeler ışığında, bilimi esas alarak şekillendirmeliyiz.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER