Başak, 'Yasaya ihtiyaç var'

Adapazarı Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Selçuk Başak, düzenlediği basın toplantısında meslek yasasına ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Başak, 'Yasaya ihtiyaç var'

Adapazarı Emlak Komisyoncuları Odası basın toplantısı düzenledi. Evinpark’ta düzenlenen toplantıda Oda Başkanı Selçuk Başak, ilimizdeki emlakçılık problemleri ile ilgili değerlendirmede bulundu. Başak, “Bu mesleği yapanların yüzde 65’i bu işin eğitimini almamış insanlardır. Bu durum hem insanlarımıza, hem bu işin gerçek sahiplerine, dolayısıyla da devletimize büyük zararlar vermektedir” şeklinde konuştu.
VASIFSIZ ARACILAR
Emlak müşavirlerinin “Meslek Yasası”na ihtiyaç duyduğunu, bu konuda hazırlanan taslak çalışmasını, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’a sunduklarını bildiren Başak, yasanın gerekliliğini vasıfsız aracıların bu işten çıkar sağlamasını engellemek olarak açıkladı. Başak, “Bu meslek grubunun yaptığı iş ve işlemler, hizmetin ifası ve kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili alanlarına yakınlıkları sebebiyle dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli ve ciddi bir uzmanlık alanıdır” biçiminde konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER