BAŞBAKAN YILDIRIM VE BAKANLAR TÜRK-İŞ'İ ZİYARET ETTİ: TAŞERONA MÜJDE

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ı ziyaret eden Başbakan Binali Yıldırım, yılsonuna kadar taşeron konusunu gündemden çıkarmayı hedeflediklerini belirterek, “Bu işe noktayı koymayı hedefliyoruz” dedi

BAŞBAKAN YILDIRIM VE BAKANLAR TÜRK-İŞ'İ ZİYARET ETTİ: TAŞERONA MÜJDE

BAKANLAR DA KATILDI
Başbakan Binali Yıldırım, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette, hükümet kanadında Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu ve Başbakan Danışmanı Süleyman Karaman yer aldı.
Başbakan Binali Yıldırım, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Türk-İş'e gelip taşeron konusunu konuşmamak olmaz. Bu konu için hükümet olarak uzun süreden çalışma yürütüyoruz” dedi.
GÜNDEMDEN ÇIKACAK
Taşeron düzenlemesi için de hükümet olarak uzun süreden bu yana çalışma yürütüldüğünü belirten Binali Yıldırım, “Muhakkak bu meseleyi gündemden çıkaracağız ve çalışanlarımızı, kamuda çalışan taşeron olarak çalışanların statülerini bir kalıcı esasa bağlayacağız. Buradaki son tarihimiz, bu yıl çıkmadan bu işe noktayı koymak. Bu yönde de çalışmalar devam ediyor. Önümüzdeki haftalarda Bakanlar Kuruluna gelecek,  Ekonomi Koordinasyon Kurulunda görüşülecek” dedi.
SENDİKALARIN TALEBİ
Türk-İş Başkanı Atalay, taşeronlara kadro verilmesiyle ilgili olarak, “Bir an evvel bu sene sonunda 2018'e girmeden bu sorunun çözülmesi gerektiğini ifade ettik. Aradan aracı çıksın istedik. Bu bir an evvel ülke gündeminden çıksın istedik. Bugün konuşulan konuların başlığı buydu. Talep şu, bunlar devletin çalışanı olsun. Sendikaların talebi bu.  Memur işi yapan memur statüsünde olsun, işçi olan da işçi statüsünde olsun dedik. Bu kadar ümitli ve umutlu olmadık bugüne kadar” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette, hükümet kanadında Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu ve Başbakan Danışmanı Süleyman Karaman yer alırken, TOBB Başkanı Rifat Hİsarcıklıoğlu, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak, TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar, TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat ve TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp Alemdar da hazır bulundu. Ziyarette taşeron ve geçici işçilik konuları ele alındı.
YIL SONUNA KADAR
Başbakan Binali Yıldırım, TÜRK-İŞ Genel Merkezine yaptığı ziyaret sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Başbakan Binali Yıldırım, “Taşeron düzenlemesi için de hükümet olarak uzun süreden bu yana çalışma yürütülüyor. Muhakkak bu meseleyi gündemden çıkaracağız ve çalışanlarımızı, kamuda taşeron olarak çalışanların statülerini bir kalıcı esasa bağlayacağız. Bu yıl çıkmadan bu işe noktayı koymayı hedefliyoruz. Önümüzdeki haftalarda Bakanlar Kurulu'na gelecek" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER