Başkan Bayraktar'dan Vali Nayir'e ziyaret

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası  Başkanı Z.Şinasi Bayraktar ve Meclis Başkanı Muzaffer Başer ile birlikte Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir’i ziyaret etti.

Başkan Bayraktar'dan Vali Nayir'e ziyaret

Başkan Bayraktar ziyarette  Akyazı’da TOBB ve Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası olarak yapılmakta olan 24 derslik orta okulun yapımı hakkında Vali Nayir'e bilgi verdi. Bayraktar Akyazı merkezinin daralma noktasına geldiğini, büyük ova kapsamına giren Batakköy'ün büyük ova kapsamı dışına çıkarılmasını Akyazı’nın önünün açılması için de Akyazı’nın Batakköy’e doğru büyümesini ve Akyazı’nın gelişmesine büyük katkı sağlayacağı düşüncesinin oluştuğunu Vali Nayir'e ifade etti.

Geçtiğimiz hafta Akyazı Belediyesi tarafından hazırlanan proje bizzat Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye sunulduğunu, Bakan Pakdemirli'nin de konuyla ilgili DSİ Genel Müdürlüğünü görevlendirdiğini belirterek sürecin hızlandırılması için talimat verdiği öğrenildi. 

Bayraktar ayrıca Kuzuluk Sanayi alanları içerisinde bulunan 103 hektarlık alana ilaveten imar planın dışında bulunan 53 hektarlık alanında toprak kuruluna girmek suretiyle sanayi alanı ilan edilmesi gerektiğini ifade ederek adı geçen bu alanın 4’ncü 5’inci ve 6’ncı sınıf verimsiz tarım alanı olduğunu ve bu alanların eski kum, çakıl ocağı olduğu, ve bunun haricinde 49 hektarlık alan ise seracık alanı olarak plan çalışmaları yapılmış, ancak devamı sağlanamamış olup  yapılan ilave imar planı çalışmaları kapsamında plan bütünlüğü açısından toprak kuruluna girecek olup toprak kurulu tarafından uygunluk kararının verilmesinin Akyazı’nın gelişmesine büyük katkı sağlayacağını söyledi ve Vali Nayir'den destek istedi.

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir de verilen dosyaların inceleyeceğini ve daha sonra yardımcı olacaklarını söyledi. ATSO Başkanı Z.Şinasi Bayraktar ve ATSO Meclis Başkanı Muzaffer Başer Vali Nayir ile yapmış oldukları görüşmelerden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek Vali Nayir'e teşekkür etti. Kenan Certel/AKYAZI

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER