banner67

Başkan'dan o eleştirere sert tepki

Sakaryalı Fiskobirlik Başkanı Lütfü Bayraktar, Karadeniz bölgesinde kendisine yönelik olarak yapılan eleştirilere sert çıktı.

Başkan'dan o eleştirere sert tepki

140 MİLYON BORÇLA ALDIK 

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, 2007 yılında Fiskobirlik’i 140 milyon TL borçla aldıklarından bahsetti. Kimsenin kurumun adını ağzına almadığını belirterek, ”Bugün gelinen noktada borcu olmayan ve yükselişte bir kurum var. Şimdi FKB’nin başına biz gelelim kavgasını yapıyorlar” şeklinde açıklama yaptı.

BATIDAN GELDİ, NİYE KURUMUN BAŞINDA 

Bayraktar, “Asıl bütün kavga 2007 yılında 140 milyon lira borçla aldığımız Fiskobirlik bugün borçsuz. Yükselişte biz niye bu kurumun başında değiliz. Biz niye idare etmiyoruz, batı bölgesinden bir kişi niye kurumun başında kavgasıdır” dedi.

KENDİ PARASIYLA FINDIK ALIYOR 

FKB Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Fiskobirlik’in son 5 yıldır kendi parasıyla fındık alımı yaptığını da vurguladı. Bayraktar, ”Hem fındık alımında, hem de mamul madde üretiminde geçen yılı geçtik. Pandemiye rağmen çalışma süremizi artırdık” şeklinde konuştu.

24 MİLYONLUK YATIRIM YAPTIK 

Bayraktar sözlerini şöyle tamamladı: “Bu yıl Giresun, Ordu ve Sakarya da toplamda 24 milyon liralık yatırım yapmışız. Şu anda kar ediyoruz. Şimdi ortada kar eden borcu olmayan ve her gün yükselişte olan bir Fiskobirlik var. Burada batıdan bir insan niye var diyorlar. Bu insanlar Fiskobirlik’in borcu varken ortalıkta yoklardı. Bizi eleştirenler samimi değiller.“ 

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2021, 21:05
YORUM EKLE