BAŞKAN HASAN ALİŞAN: KARŞILIĞINI GÖRECEKLER

S Plaka sahiplerinin ücreti mahkemeye taşımasına SESOB Başkanı Alişan sosyal medyadan tepki gösterdi. Dava açan esnafa seslenen Başkanı Alişan, “bizim görüşümüz alınmadan bu gibi karşı eylemler yapanlar elbette ki karşılığını göreceklerdir” dedi.

BAŞKAN HASAN ALİŞAN: KARŞILIĞINI GÖRECEKLER

S Plaka sahiplerinden bazıları, Büyükşehir Belediyesi’ne dava açtı. SESOB Başkanı Hasan Alişan, duruma sert tepki gösterdi. Alişan, Twitter hesabından, “Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak üyelerimizin hak ve menfaatlerini, istek ve taleplerini ilgili kurumlara aktararak çözüm bulmak, bu konularda idari otorite ile aralarında köprü olmak esas görevimizdir. SESOB olarak her meslek ile ilgili çeşitli sorunları çözdük ve çözüm yolunda ciddi yol kat ettik. Bu sorunlardan biri de servis taşımacılığı yapan esnaflarımızın talepleri üzerine plakalarını tahditli hale getirmek için S plakası uygulaması idi.
BİZ TALEBİ İLETTİK
Üyelerimizin isteği üzerine S Plakası talebimizi Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na ilettik. Bu doğrultuda büyükşehir belediye meclisi esnafın görüşlerine uygun olarak karar alıp uygulamaya geçirmiştir. S Plakası uygulaması ile ulaşım sektörü saygınlığını artırmış ve belirli bir standart kazanmıştır. Ayrıca, plaka değerlerinin 80 bin ile 100 bin TL'ye ulaşması yapılan uygulamanın ne kadar yerinde olduğunun göstergesidir.
MESAİ HARCADIK
SESOB, S Plakası alımında ilgili sektörler ile Büyükşehir Belediye arasında uzlaşma sağlamak için aylarca ciddi mesai ve emek harcamıştır. Sonuç olarak bundan sonra S plakası olmayanlar servis taşımacılığı yapamayacaktır. S Plakası için tarafımızca onaylanan bedelin yasaya aykırı olduğu gerekçesi ile davalar açıldığı tespit edilmiştir. Dava açanlar şunu unutmamalıdır ki fiilen servis taşımacılığı yapanlara bu hakkın verilmesi için olağanüstü bir gayret sarf edildi.
BÜYÜKŞEHİR İKNA EDİLDİ
Büyükşehir Belediye Meclisi, fiilen servis taşımacılığı yapanların mağdur olmaması için ikna edilmiş ve tahsis gerçekleştirilmiştir. Esasen meclis ihale yöntemini seçmiş olsa idi fiyatın bugünkü piyasa değerinin çok daha üstünde olacağı herkesçe bilinmelidir. S plakasından alınan ücretlerin iptal edilmesi için mahkemeye gidenler şunu bilmelidir ki, belki mahkemeden sonuç alabilirler ancak S plakası kullanımında bundan dolayı doğabilecek sorunlara da hazırlıklı olmalıdırlar. Biz SESOB olarak mensuplarımızın huzur, barış ve uzlaşı içerisinde olmaları için elimizden gelen her türlü fedakarlığı yapıyoruz. Ancak, aracı olduğumuz faaliyetlere karşı bizim görüşümüz alınmadan bu gibi karşı eylemler yapanlar elbette ki karşılığını göreceklerdir” diye yazdı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER