Başkan kral değildir

Başkan kral değildir

Başkan kral değildir

Diyarbakır'da 'Siyaset Akademisi'nde ders veren Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Duran, belediye başkanının kentin kralı değil, hizmetkarı olması gerektiğini söyledi.

Diyarbakır'da ders
Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Duran, Diyarbakır AKP Siyaset Akademisi Yerel Yönetim Programı'nda 200 siyaset okulu öğrencisine ders verdi. Belediye başkanının egemen kişi değil halkın hizmetkârı olduğunu anlatan Duran, 'Bizim belediyecilik anlayışımızda hiçbir zaman halka tepeden bakmak olmamıştır. Başkan olmak, kentin kralı olmak değil, kentin hizmetkârı olmak anlamı taşımaktadır. Seçim yarışı hizmetkârlık yarışıdır. ' dedi.
Depremin maliyeti
17 Ağustos depreminin Sakarya'ya maliyetinin çok ağır olduğunu ifade eden Duran, depremin Sakarya'ya olan ekonomik maliyetinin 3 milyar dolar olduğunu söyledi. Duran, 'Büyük depremde şehir olarak çok ağır bir darbe aldık. Fakat biz şehir olarak yılmadık, acılarımızı kalbimize gömdük ve gönül birliği ile şehrimizi yeniden ayağa kaldırmak için var gücümüzle çalıştık. Bir daha kolay toplanamaz denen şehri yeniden inşa ettik' şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE