Başkan Özten'den "şehit annesi" açıklaması

Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten,  bugün bir şehit annesinin, Adapazarı'nda mevlide katıldıktan sonra Söğütlü'ye dönmek isterken özel halk otobüsünden indirildiği yönündeki idddialar hakkında soruşturma başlatacaklarını söyledi.

Başkan Özten'den "şehit annesi" açıklaması

Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Başkanı Gazi Mustafa Çolak, bugün yaptığı açıklamada, "Derneğin Adapazarı'ndaki binasında 15 günde bir düzenlenen mevlid için Söğütlü'de yaşayan bir Şehit annesi derneğe geldi. Mevlidin ardından Söğütlü'ye dönmek üzere orta garajdan kalkan özel halk otobüsüne binmek istedi. Akarca Söğütlü halk otobüsüne binen Şehit annesi  Yüce Devletimizin verdiği Şehit Annesi kimlik kartı ve ücretsiz seyahat kartını gösterip otobüse bindiğinde otobüs şoförü ben sizi taşımak zorundayım arka tarafa geç gibi sözler sarf ederken, şehit annemize söylediği rencide edici sözler yetmezmiş gibi otobüsten indirdi" dedi.

Bu açıklamaları ardından Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, açıklamalarda bulundu. Başkan Özten sakaryayenihaber.com'a yaptığı açıklamada, "Olayı Ankara'dayken öğrendim. Haberi sizin internet sitenizde gördüm. Böyle birşey olmuşsa cezasız kalmayacaktır. Şehidin annesi, bizim de annemizdir. Onlara yapılan saygısızlığı asla kabul edemeyiz. Yarın gerekli soruşturma başlatılacak" dedi. Serkan ÖZAY

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 12:33
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER