BAŞKAN TOÇOĞLU: HAYATTA TESADÜF YOKTUR

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Prof. Dr. Tansu Çiller Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ve Uğur Okulları’na ziyarette bulundu.

BAŞKAN TOÇOĞLU: HAYATTA TESADÜF YOKTUR

Belediye Başkanlığı görevinin sona ereceği günlerde öğrencilerle bir arada bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek sözlerine başlayan Toçoğlu, “20 yıldır belediye başkanlığı görevimi yerine getiriyorum. Eminim aranızda bizler gibi belediye başkanı olmak isteyen, başarılı bir mühendis, alanında uzman bir doktor ya da sınırları olmayan uzayda keşfe çıkmak isteyen astronot adayları var. Şunu bilmeniz gerekir ki bu hayatta tesadüf diye bir şey yoktur. Ama mücadele vardır. Bu şehrin içinde yaşayan 1 milyon insan yaşıyor fakat 1 tanesi Büyükşehir Belediye Başkanı oluyor. Hayallerinize ulaşmak için her zaman çok çalışmalı ve kendinizi diğerlerinden farklı kılmalısınız” dedi.
OBJEKTİF OLMAK
Toçoğlu, “İleride yetişkin bireyler olduğunuz vakit hangi mesleği yapıyor olmanızın bir önemi olmaksızın düzgün ve dürüst olmayı ilke edinmelisiniz. Kendinizle alakalı meselelerde bile kritik durumlar içinde dahi olsanız objektif olup doğru karar vermeye gayret gösterin. Ben çalıştığım yerlerde her zaman işime odaklanmayı doğru iş yapmayı kendime düstur edinmiş biriyim. İnsanlara hizmet etmekten hiç bir zaman pişman olmadım. Önemli olan görevler içerisinde olduğunuz sürece işinizi en güzel şekilde yapmanız ve zamanınızı etkin bir şekilde değerlendirmenizdir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER