BAŞKAN TOÇOĞLU SON MECLİS TOPLANTISINDA 10 YILLIK HİZMETLERİNİ DEĞERLENDİRDİ: KÖTÜ İZ BIRAKMADIK

Son meclis toplantısında konuşan Başkan Toçoğlu, 10 yıl boyunca her zaman milletin faydasını gözettiklerini belirterek, “Şehrimize zarar vermedik. Güzel işler yaptık. Arkamızda bizi kötü anacak hiçbir iz bırakmadık” dedi

BAŞKAN TOÇOĞLU SON MECLİS TOPLANTISINDA 10 YILLIK HİZMETLERİNİ DEĞERLENDİRDİ: KÖTÜ İZ BIRAKMADIK

KENDİ İMZAMI ATTIM
Büyükşehir Belediye Meclisi Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu başkanlığında son kez toplandı. Oturumda Tepekum - Kuyudibi arasında inşa edilen 4 kilometrelik yeni bulvara AKP ve MHP gruplarının sunduğu ortak teklifiyle Alparslan Türkeş ismi verilmesi. Görev süresi boyunca istisnalar hariç tüm meclis oturumlarına kendisinin başkanlık ettiğini belirten Başkan Toçoğlu, “Meclis kararlarının altına da kendi imzamı attım” dedi.
ŞEFFAFLIK VURGUSU
Çalışmalarını şeffaflıkla sürdürdüklerini vurgulayan Başkan Toçoğlu, “Şehrimize zarar vermedik. Güzel işler yaptık. Arkamızda bizi kötü anacak hiçbir iz bırakmadık. 31 Mart yerel seçimleri öncesinde partimizin manifestosunda yer alan maddeleri uzun yıllar önce uygulayarak bugünlere geldik. Toprağın altına yatırım yapmak cesaret ister. Biz SASKİ ile 1,5 milyarın üzerinde yer altına yatırım yaptık. Yüzde 86’lık arıtma oranına ulaştık” dedi.
HELALLİK İSTEDİ
Meclis üyelerinden helallik isteyen Başkan Toçoğlu, “5 yıldır beraber çalışıyoruz. Hepinizden hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Şehrimiz için güzel işlere beraberce imza attık. Önce milletimizin faydasını gözettik. Gönül rahatlığıyla da 2014-2019 meclis görevimizi tamamlamış olduk. Güzel işler yaptık güzel şeyler yaptık arkamızda bizi kötü ancak hiçbir iz bırakmadık. Uyumumuz diğer illere örnek olmaya devam edecek” dedi.

Büyükşehir Belediye Meclisi Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu başkanlığında son kez toplandı. Mecliste 2 ilave gündem maddesi ile 59 madde görüşülerek karara bağlandı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Tepekum - Kuyudibi arasında inşa edilen 4 kilometrelik yeni bulvara AKP ve MHP gruplarının sunduğu ortak teklif ile Alparslan Türkeş ismi verildi. MHP İl Başkanı ve Meclis Üyesi Yusuf Ziya Akar, Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser, birer konuşma yapacak. AKP Meclis Üyesi Serdar Yener ise konuşmasında, “Siyaset bir duruştur tek başına bir anlam ifade etmez. Görev süresi boyunca siyasi olarak sergilediği duruşla her zaman bizlere örnek olmuş Başkan Toçoğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
ADALETLİ OLUNMALI
MHP Grup Başkanvekili Erkal Etçioğlu, “Belediye Meclisleri adeta bir siyasi okul niteliğindedir. Siyasetçiler asıl olarak buralarda yetişir. Bundan sebeple meclis üyelerinin dikkatlice seçilmesi gerekir. Bürokrasi, siyaset ve STK arasında her zaman adaletli olmak gerektiğini biliyoruz. Toplumun bütününü sarıp sarmalamalıyız. Bu sarmalamanın en güzel örneklerini meclisimizde gördük. Başkanımız Zeki Toçoğlu, meclis üyelerimiz ve bürokratlarımız Sakarya için çalıştı. Esas olan millete hizmet etmektir. Milletimize hizmet etmekten dolayı mutluyuz” dedi.  
DİYALOG KANALLARI
2014-2019 döneminde son Meclis Toplantısı’nda Meclis Üyeleriyle bir araya gelen Başkan Zeki Toçoğlu, “5 yıldır Türkiye’de eşine az rastlanan bir uyumla bu mecliste hizmet ettik. AK Parti grubu olarak meclisimizde bulunan MHP grubuna karşı asla sayısal üstünlüğümüzü kullanarak değil, diyalog kurarak çalıştık. Meclisimizde oluşan bu uyumda gerek AK Parti gerek MHP Grubu’nun ciddi katkıları var. Bu birlik ve beraberlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. Toçoğlu, “Görev sürem boyunca tüm meclis toplantılarına bazı istisnalar hariç bizzat kendim katılarak başkanlık görevimi yerine getirdim. Meclis kararlarının altına kendi imzamı attım. Biz milletimizin işlerini gayet şeffaf ve açık bir şekilde yapmaya çalıştık. Şehrimize zarar vermedik. Telafi edilmeyecek işleri arkamızda bırakmadık. 31 Mart yerel seçimleri öncesinde partimizin manifestosunda yer alan maddeleri uzun yıllar önce uygulayarak bugünlere geldik. Bu vesileyle grup üyelerimize, komisyon üyelerimize, belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
CESARET İSTER
Toçoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: Büyükşehir Belediyesi olarak genç ve dinamik bir kadro ile çalıştık. Arkadaşlarımız onlara verdiğimiz yetkileri ve bu yetki alanlarını çok iyi doldurdular. Toprağın altına yatırım yapmak cesaret ister. Biz SASKİ ile 1,5 milyarın üzerinde yer altına yatırım yaptık. Yüzde 86’lık arıtma oranına ulaştık. Bu hedefimizi gerçekleştirmenin de ayrıca memnuniyetini yaşıyoruz. STK’larımız, derneklerimiz, odalarımız Sakarya’nın sorunlarının halledilmesinde her zaman katkı sağladı. Valiliğimizle üniversitelerimizle ve basınla her zaman diyalog halinde olduk. 663 muhtarımızla ilçelerimizdeki eksiklikleri tamamlamaya çalıştık.HELALLİK İSTEDİ
5 yıldır beraber çalışıyoruz. Hepinizden hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Şehrimiz için güzel işlere beraberce imza attık. Önce milletimizin faydasını gözettik. Gönül rahatlığıyla da 2014-2019 meclis görevimizi tamamlamış olduk. Bu süreç boyunca bizlere destek sunan şehrimizin birliğini güçlendiren MHP Meclis Grup Başkanı Erkal Etçioğlu’na ayrıca teşekkür ediyorum. Her zaman tecrübeleriyle yol gösterici oldu. İnşallah meclisimizde yakaladığımız birlik ve beraberlik bizden sonraki süreçte de devam eder. İnanıyorum ki Sakarya’da ki bu uyum diğer illere örnek olmaya devam edecek” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER