BAŞKAN TOÇOĞLU STK TEMSİLCİLERİNE ŞÖYLE KONUŞTU: HATAMIZI DÜZELTENE DUACIYIZ

Vakıf ve STK temsilcileriyle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “ Hz. Ömer, ‘Kim benim bir hatamı düzeltirse ondan Allah razı olsun’ diyebilmiştir: Bunu kendimize ilke edinmeliyiz” diye konuştu.

BAŞKAN TOÇOĞLU STK TEMSİLCİLERİNE ŞÖYLE KONUŞTU: HATAMIZI DÜZELTENE DUACIYIZ

STK VE VAKIF YÖNETİCİLERİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, bazı vakıf ve STK temsilcileriyle bir araya geldi. Tunatan’da gerçekleştirilen programa SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, SAÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı ile Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan ve Ali Oktar da katıldı. Temsilcilerin görüş ve önerilerini dinleyen Başkan Toçoğlu, güçlü birlikteliğin önemine vurgu yaptı.
ZAMAN ÇOK HIZLI GEÇİYOR 

Başkan Toçoğlu, “Görüş alışverişinde bulunmak üzere bir aradayız. 15 Temmuz’da bu masanın etrafındaki herkes üzerine düşen görevi kahramanca yerine getirdi. Ülkemiz çok ciddi bir badire atlattı. Bizde bunun sınavını Sakarya’da başarıyla verdik. Zaman çok hızlı geçiyor. Bu nedenle bir araya gelmekte yarar görüyorum. Dayanışma ruhumuzu kökleştirmek ve güçlendirmek adına daha sık bir araya gelmeliyiz” dedi.
ODAK NOKTAMIZ BÜYÜK RESİM

Başkan Toçoğlu, “Şehrimizde gördüğümüz eksiklikleri arkadaşlarımızla istişare ederek ortadan kaldıracağız. İstişare kültürünü mutlaka yaygınlaştırmalıyız. Hz. Ömer, “Kim benim bir hatamı düzeltirse ondan Allah razı olsun” diyebilmiştir. Bu ikazı asla unutmamalıyız, bunu kendimize ilke edinmeliyiz. Kötülüklere hiçbir zaman alet olmamalıyız. Odak noktamız büyük resim olacak.” İfadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, bazı vakıf ve STK temsilcileriyle bir araya geldi. Tunatan’da gerçekleştirilen programa SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, SAÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı ile Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan ve Ali Oktar’da katıldı. Temsilcilerin görüş ve önerilerini dinleyen Başkan Toçoğlu, güçlü birlikteliğin önemine vurgu yaptı.
DAYANIŞMA
Başkan Toçoğlu, “Görüş alışverişinde bulunmak üzere bir aradayız. 15 Temmuz’da bu masanın etrafındaki herkes üzerine düşen görevi kahramanca yerine getirdi. Ülkemiz çok ciddi bir badire atlattı. Bizde bunun sınavını Sakarya’da başarıyla verdik. Zaman çok hızlı geçiyor. Bu nedenle bir araya gelmekte yarar görüyorum. Birlikte daha faydalı işler yapma şansımız artacaktır. Dayanışma ruhumuzu kökleştirmek ve güçlendirmek adına daha sık bir araya gelmeliyiz” diye konuştu.
YEREL HİZMET
“Biz yerel hizmetler yapıyoruz. Halkımızın öncelikli ihtiyaçlarınıa önem veriyoruz” diyen Toçoğlu, “ Sizler gibi hayır işlerine ve iyilik hareketine özen gösteren dernek ve vakıflarla birlikte olmaya çalışıyoruz. Bu kadar hızlı hayat akışı içerisinde mutlaka bizlerin de eksik bıraktığı noktalar vardır. Ancak birlik ve beraberlik içerisinde eksik kalan noktalar da tamamlanacaktır” dedi.
BAĞIMSIZ ÇALIŞMALAR
STK’ların kendi gelişimlerinin çok önemli olduğunu belirten Başkan Toçoğlu, “Siyaset kalıcı bir yer değil. STK’larımız eğer kurumsallaşır ve kendi ayakları üzerinde durabilirlerse büyük faydası görülür. Organik bağlarla birbirimize bağlı olmamızdan ziyade bağımsız çalışmalar yürütmeniz gerektiğini düşünüyorum. Bir bağ bulunduğu takdirde yanlış gördüğünüz noktalarda eleştiri alanı kısıtlanır.”  “Depremde yıkılmış bir şehiriz. Diğer şehirler ise yıllardır hep üstüne koyarak geliyor. Bizim hem açıkları kapatmamız, hem yarışta olmamız gerekiyor. Altyapıya 1 milyarlık yatırım yaptık. 1.8 milyarı hedefliyoruz. Kültürde, sanatta, sporda kısacası her alanda kendimizi tahkim etmemiz lazım.”
HZ ÖMER’İN SÖZÜ
Başkan Toçoğlu, “Yeni gelişmelere karşı yeni çözümler geliştirmek durumundayız.. İstişare kültürünü mutlaka yaygınlaştırmalıyız. Hz. Ömer, “Kim benim bir hatamı düzeltirse ondan Allah razı olsun” diyebilmiştir. Bu ikazı asla unutmamalıyız, bunu kendimize ilke edinmeliyiz. Kötülüklere hiçbir zaman alet olmamalıyız. Odak noktamız büyük resim olacak.” Toplantının devamında katılımcı STK temsilcileri görüş ve önerilerini sıraladı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER