Başkan Toçoğlu, Yenigün Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yenigün Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.

Başkan Toçoğlu, Yenigün Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi

Gerçekleştirilen toplantıya, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Yenigün Mahalle sakinleri tarafından kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan, şehir genelinde hayata geçirilen ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Sakarya, hızlı bir büyüme içerisinde. Erenler Köprüsü ile eski Sakarya Köprüsü arasını rekreasyon alanı olarak ilan ettik. HES’in bulunduğu 120 bin metrekarelik alanda, Sakarya Park projesini başlattık. Projeyi etap etap uygulayacağız, ilk etabı ihale ettik. Şu anda, alanda çok hızlı bir çalışma var. Santralin önünde güzel bir gölet oluştu, burada balık tutulabilecek. Gezi ve piknik alanları, yürüyüş yolları ve seyir teraslarını içinde bulunduran 1’inci etap çalışmalarımızla, Sakarya Park projesine çok güzel bir başlangıç yapacağız. Bu proje ile nehrimizi şehrimize kazandırmayı, insanlarımızın nehrimizden istifade etmesini amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.
Sakarya Park Projesi rekreasyon alanında yer alan Hidroelektrik Santrali (ADASU HES) hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Zeki Toçoğlu, “Tükettiğini üret sloganıyla yola çıktık. Türkiye’de belediye olarak bir ilki gerçekleştirdik, Hidroelektrik Santrali kurduk. HES projesi ile yılda ortalama 40 milyon kilowatt saat enerjiyi kendimiz üreteceğiz. Şu an için tükettiğimiz enerjinin yüzde 60’ını kendimiz üretmiş olacağız” ifadelerini kullandı.
Şemsiyeli Parkı da kısa bir süre içerisinde vatandaşın hizmetine sunacaklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Şemsiyeli Park’ı şehrimize kandırıyoruz. Ailelerinizle birlikte hoşça vakit geçirebileceğiniz, çok güzel bir park oldu. Çay fiyatını da 50 kuruş olarak belirledik” dedi. Yenigün Mahallesinin, yeni stadyum projesinin tamamlanmasının ardından cazibesini daha da arttıracağını belirten Başkan Toçoğlu, “Semtlerimizin cazibelerini arttıracak çalışmalar yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Şu anda eski garajların olduğu bölgeye Sosyal Gelişim Merkezi kuruyoruz, Ofis binasının olduğu alana Sanat Merkezi inşa ettik. Donatım’daki eski SSK binasının yıkımı gerçekleştirildi, bu bölgede de önemli bir çalışma gerçekleştireceğiz. Mahallelerimize ilgiyi arttıracak projeleri hayata geçirme çabası içerisindeyiz” diye konuştu.
Başkan Zeki Toçoğlu, konuşmasının son bölümünde, Sakarya’da birçok değişime imza atıklarını belirterek, “Hemşerilerimize hizmet etmek için çalışıyoruz. Hamdolsun, Sakarya’da birçok değişime imza attık. Hizmetin sınırı yok, sonuna kadar çalışmaya devam edeceğiz. Sizlere verdiğimiz sözleri tutmaya, güveninizi sarsmamaya ve başınızı öne eğmemeye çalışıyoruz” ifadelerin kullandı.
Yenigün Mahallesi Muhtarı Cevdet Öztürk ise gerçekleştirilen toplantıdan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na teşekkür ederek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu, mahallemize gerçekten büyük teveccüh gösteriyor. Kendisine mahalle sakinleri adına çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER