Başkan Toka'dan yılbaşı mesajı

Türk Büro Sen Sakarya Şube Başkanı Kenan Toka, yılbaşı mesajı yayınladı.

Başkan Toka'dan yılbaşı mesajı

Türk Büro Sen Şube Başkanı Kenan Toka yaptığı açıklamada, "Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda kamu çalışanlarının sorunlarını dile getirdik .Yılda iki defa, Kasım ve Mart aylarında yapılması zorunlu olan KPDK toplantısını bu yılı bitirirken ancak yapabildik. Ne yazık ki o da bir sonuç doğurmamaktadır. Yıllardan beri KPDK toplantıları için bir araya geliyoruz, yetkili sendikalar sadece taleplerini okuyor, ve toplantı sona eriyor. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Burası bir zorunluluğu yerine getirme yerine dönüşmemelidir. Bu masanın işlevi ve  özelliği mutlaka artmalıdır. Milyonlarca insan bu masadan çıkacak sonuçları heyecanla beklerken, sonuçsuz toplantıların bir anlamı olamaz. Bu masa sorunların çözüldüğü yer olmalıdır. 14 defa toplandı KPDK ama sorunlara çare olmadı. Bundan sonraki toplantılarda gündemli olarak toplanalım, tartışalım, müzakere edelim ve dışarı çıkınca bizden haber bekleyen insanlara müjdeler verelim. 4688 sayılı kanunun yeniden revize edilmesi yönünde bir çalışma yapılması lazım. Grev ve siyaset hakkı, hakem kurulunun yapısı, yönetime katılma hakları konusunda adamlar atılmalı. Türkiye Kamu-Sen bu konuda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir.” dedi.

Bir memur paketi üzerine çalıştıklarını kaydeden Başn Toka, “Kamu çalışanlarının sorunlarını kapsayacak bir memur paketi hazırlanarak TBMM gündemine getirilmesi noktasında ısrarcıyız ve bu konuda temas ve çalışmalarımız devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk hanımefendiye ilettik. Memur paketi çözüm bekleyen bir çok konuyu rahatlıkla halledebilecek ve çalışanların yüzünü güldürecektir. 
Biz bu paketin içinde, tüm ek ödemelerin emekliliğe sayılmasını istiyoruz. Çalışırken aldıkları maaşları emekliye ayrılınca alamayan ve mağdur olan insanların sorunu çözülsün istiyoruz. 
3600 ek gösterge konusunda sayın Cumhurbaşkanının sözü var ve insanlar umutla bekliyor. Sadece dört meslek gurubu değil tüm kamu çalışanlarını kapsayacak bir adım atılmalı ve verilen söz yere düşürülmemeli. Biz bu konuda çalışmamızı yapıp TBMM’ye verdik. Bu çalışma üzerinden gayet hakkaniyetli bir ek gösterge düzenlemesi yapılabilir. 
Sözleşmeli personelin durumu ortada. 2011 ve 2013 yılında sözleşmeli personele kadro verildi yine verilebilir. Yöneticinin iki dudağı arasına sıkıştırılan bir kamu görevlisinin verimliliği olmaz.
Bu duygu ve düşüncelerle 2020 Yılının Kamu Çalışanlarımızın taleplerinin yerinde ve kısa zamanda değerlendilip pozitif dönüşünü yaşadığımız bir yıl olmasını olmasını Ülkemize Milletimize Hakka biat eden İnsanlığa Hayırlar getirmesini diler, tüm kamu çalışanlarının ve Ailelerinin Yeni Yılını kutlarım" şeklinde konuştu.
 

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER