BAŞKAN YÜCE CANLI YAYINDA ŞEHRİN İMARIYLA İLGİLİ KONUŞTU: İMAR SİL BAŞTAN

A Haber canlı yayınına konuk olan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, tarım, turizm ve sanayi alanında özel master plan yapacaklarını belirterek, Sakarya’nın 100 yıllık imar planını kapsayan proje yarışmamızı başlatacağız” dedi

BAŞKAN YÜCE CANLI YAYINDA ŞEHRİN İMARIYLA İLGİLİ KONUŞTU: İMAR SİL BAŞTAN

CANLI YAYINA KATILDI
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, A Haber canlı yayınında 31 Mart yerel seçimlerini değerlendirdi. AKP İl Başkanı Yunus Tever ile birlikte kameraların karşısına geçen Başkan Yüce, herkesin özendiği, daha da yaşanılabilir bir Sakarya oluşturmak için kolları sıvadıklarını, gösterilen teveccühe layık olmak adına çok çalışacaklarını söyledi.
100 YILLIK İMAR PLANI
Sakarya’ya yapılacak hizmetlerle ilgili açıklama yapan Başkan Yüce, “Şehrimizin 100 yıllık imar planını kapsayan proje yarışmamızı başlatacağız. Öte yandan tarım, turizm ve sanayinin merkezi olan şehrimizde bu alanlara özel master plan çalışmalarımızı başlatıyoruz. Tarımda üretim desen haritasını çıkartacağız. İlçelerimizin üretim haritasını oluşturacağız” dedi.
YATAY MİMARİ SÜRECEK
Turizm ve sanayide de planlamalarının olacağını vurgulayan Başkan Yüce, “Sakarya Nehri’ni şehirle barıştıracağız ve Nehir Ada’yıi halkın hizmetine sunacağız. Yatay şehircilik anlayışını sürdüreceğiz. Çocuklar için Çocuk Akademisi’ni kuracağız. Doğal Yaşam ve Sağlık Vadisi ile farklı kültürlerin kardeşçe yaşadığı Sakarya’ya Kültür Vadisi’ni de hediye edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER