Başkan Yüce: ‘Daha sağlıklı günlerde birlikte olacağız’

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, şehirde koronavirüsle mücadele noktasında gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Başkan Yüce: ‘Daha sağlıklı günlerde birlikte olacağız’

Sakarya için her alanda yoğun ve etkin çalışmalar yaptıklarını, ifade Başkan Ekrem Yüce, Türkiye’nin çok önceden salgınla mücadeleyi başlattığını hatırlatarak, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ve bilim kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararları en etkin şekilde uyguluyor, salgınla mücadelemiz her geçen gün daha çok artıyor” dedi.

Şehrimizi dezenfekte ediyoruz

Salgınla mücadeleyi etkin ve verimli kılmak adına Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kriz masası oluşturduklarını belirten Başkan Ekrem Yüce, “Bu süreçte dezenfekte çalışmalarını yoğun bir şekilde gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alanların yanı sıra caddeleri, sokakları, kamu kurum ve kuruluşlarını, parkları, bahçeleri dezenfekte ettik. Şehrimizin en işlek noktalarına dezenfeke otomatları yerleştirdik. Toplu taşıma araçlarımızı da her gün dezenfekte ediyorduk. Ayrıca şehrimizde bulunan toplu ulaşım araçlarının tamamında da dezenfekte işlemlerini gerçekleştirdik. 

Sağlık çalışanlarına desteklerimiz devam edecek

Sağlık çalışanlarının koronavirüsle mücadelenin kahramanları olduğunu dile getiren Başkan Ekrem Yüce, “Büyük bir özveri ve gayretle koronavirüsle mücadele eden, evlerinden, ailelerinden, çocuklarından ve tüm yakınlarından ayrı kalarak fedakârlık örneği gösteren sağlık çalışanlarımıza minnettarız. Naçizane olarak bu süreçte sağlık çalışanlarımıza Büyükşehir Belediyemizin toplu taşıma araçları ile otoparklarımızı ücretsiz hale getirdik. Moral ve motivasyonlarını arttırmak adına çeşitli adımlar attık. İnşallah her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Yüzde 90 azalma var

Bürokratlarıyla sürekli iletişim halinde olduğunu belirterek sözlerini sürdüren Başkan Ekrem Yüce, “Hep ifade ettiğim bir husus var: salgınla mücadelede bilinç çok önemli bir yer tutar. Bu kapsamda bilgilendirme faaliyetlerine ağırlık verdik. Toplu taşıma araçlarına ikazlar yerleştirdik, trafik ışıkları ile ‘Evde Kal’ çağrımızı yineledik. Çok şükür şehrimizde koronavirüse karşı bir bilinç oluşturduk. Toplu taşıma araçlarımızda yüzde 90 azalma var. Hassasiyet gösteren tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi.

Yaşlılarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz

65 yaş üstü vatandaşların yanında olduklarını da ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “İlçe belediyeleri ve kaymakamlıklar eliyle yürütülen Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarına YADEM ile destek sunuyoruz. Yaşlılarımızın ALO 153 Çözüm Masasına ilettiği talepleri karşılıyor, ihtiyaçlarına çözümler üretiyoruz. Bu süreçte yaşlılarımızın da sağlıkları için evlerinde kalmaları gerektiğini hatırlatıyoruz. İnşallah yine güzel günlerde hep birlikte olacağız” dedi. Başkan Ekrem Yüce, ayrıca hayvan dostlarının da yanında olduklarını paylaşarak, mama desteklerini arttırdıklarını belirtti.

Daha sağlıklı günler gelecek

Millet olarak bu musibetin de en az hasarla üstesinden geleceklerine inandığını söyleyen Başkan Ekrem Yüce, “Hiçbir virüs alacağımız tedbirlerden güçlü değildir. Bilim kurulunun tavsiyesi doğrultusunda alınan kararlara uyalım, tedbiri elden bırakmayalım. Motivasyonumuzu düşürmeyelim. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışma ve paylaşmayı güçlü bir şekilde sürdürelim. İnşallah daha sağlıklı günlerde yine hep birlikte olacağız. Rabbim ülkemizi ve milletimizi korusun” dedi.

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ FİNDIK
ALİ FİNDIK - 9 ay Önce

EVET.SAGLIKLI HUZURLU MUTLU BEREKETLİ ÖMÜRLERİNİZ DAİM OLSUN SAYGILAR BAŞKANİM.

Mutahhar Yilmaz
Mutahhar Yilmaz - 9 ay Önce

Baskanim millet can derdinde siz ise suya 7aydir zam derdindesiniz her ay kurus la zam yapiyorsun vicdanen rahat misin buayda 3.75. Yaptiniz

SIRADAKİ HABER