Başkan Yüce'den kenevir paylaşımı...

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Alancuma'da ekilen kenevirler ile ilgili paylaşımda bulundu.

Başkan Yüce'den kenevir paylaşımı...

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Alanacuma’da kurulan 100 dekarlık alanda ekimi gerçekleştirilen kenevir bahçesinde incelemelerde bulundu. Ekilen kenevirlerin boyunun 2 metreyi aştığını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, kenevirin tarımdan sağlığa, inşaattan gıdaya, petrolden sanayiye kadar birçok alanda kullanılacağını belirtti.

Açıklamalarına devam eden Başkan Ekrem Yüce, “Kenevir çok mucizevi bir bitki türü. 1 ağaç 20-50 yıl içerisinde yetişirken, bir kenevir 4 ayda yetişebilmektedir. Bir dönümlük kenevir tarlası 25 dönümlük orman kadar oksijen üretebilmektedir. Ayrıca radyasyonun tüm yaşam alanımıza etki ettiği bir dönemde kenevir gerçek bir radyasyon temizleyicisidir. Plastik ürünlerin tamamı kenevirden üretilebilir ve kenevir plastiğinin doğaya dönüşmesi oldukça kolaydır. Sayısız faydası olan ve bir zamanlar dünyanın en önemli üretim bitkilerinden biri olan kenevir gibi mucizevi bir bitkiyi tekrar ürettiğimiz için gurur duyuyoruz” dedi.

Başkan Yüce konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise, "Çok hızlı büyüyorlar... Bir dönüm kenevirin, 25 dönümlük orman kadar oksijen ürettiğini biliyor muydunuz?" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2020, 22:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf Kadir
Yusuf Kadir - 8 ay Önce

Oksijen veriyor ama belkide 1 million kisiden yuzde 30 zarar gorecek