BAŞKAN YÜCE: SAMEK'LERİ YAYGINLAŞTIRACAĞIZ

SAMEK yılsonu genel sergisinde konuşan Başkan Yüce, “El emeği bin 991 eser ile şehrimizin sanatsal geleceğine katkı sağlayan herkesi kutluyorum. Geleneksel mimari anlayışı güden SAMEK’lerin eğitim faaliyetlerini genişleteceğiz” dedi

BAŞKAN YÜCE: SAMEK'LERİ YAYGINLAŞTIRACAĞIZ

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları yılsonu genel sergisi ve 2018-2019 eğitim dönemi kapanış programı Donatım Park’ta gerçekleştirildi. Yoğun katılım ile açılışı yapılan programda Vali Ahmet Hamdi Nayir, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile eşi Filiz Yüce, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, ilçe belediye başkanları, bürokratlar, kursiyerler ve çok sayıda sanatsever yer aldı. Hazırlanan el emeği eserler protokol üyelerine takdim edilirken; yıl boyunca SAMEK’lerde eğitimlere katılan kursiyerler sertifikalarını da aldı. Sergide konuşan Başkan Yüce, “El emeği bin 991 eser ile şehrimizin sanatsal geleceğine katkı sağlayan herkesi kutluyorum. SAMEK’lerin şehrimiz için ne kadar önemli olduğunu biliyor ve yapılan çalışmaları memnuniyetle takip ediyorum. 100 farklı branşta 9 bin 500 kursiyere hizmet sunan eğitimcilerimizi de tebrik ediyorum” diye konuştu.
EKONOMİYE KATKI
SAMEK’lerin yaygınlaşması için gerekli çalışmaları yapacaklarını ifade ederek konuşmalarını sürdüren Başkan Ekrem Yüce, “Sanat eğitimiyle geleneksel sanatları yaşatan SAMEK’ler aynı zamanda el işiyle yeni meslek edindirme imkânı sağlıyor. Hayat boyu öğrenme düşüncesiyle SAMEK’lerle buluşan ve kendilerine istihdam sağlayan kursiyerlerimizi kutluyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak SAMEK’leri yaygınlaştırmak için elimizden geleni yapacağız. Geleneksel mimari anlayışı güden SAMEK’lerin eğitim faaliyetlerini genişleteceğiz. SAMEK’lerden ayrı olarak Çocuk Akademisi’ni de şehrimize kazandıracak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Şunu da ifade etmeliyim; SAMEK’lerde yapılan el emeği eserleri oluşturacağımız satış mağazaları ile ailelerimizin ev ekonomilerine katkı sağlamalarına olanak sunacağız. Bu vesileyle tüm kursiyerlerimizi tekradan kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.
KURSİYERLERİ TEBRİK ETTİ
Sergiye katkı sağlayan ve emek gösteren tüm SAMEK ailesini kutladığını belirten Vali Nayir, “Bu coğrafyada bizi önemli kılan etken kültürümüzdür. Bu kültürü kaybetmemeli, canlı tutmalıyız. Kültürümüzü canlı tutarak, geliştirme gayreti içerisinde olan SAMEK kurslarımızı tebrik ediyorum. Eğitim gibi önemli konularda güzel işbirliklerine ihtiyacımız var. Kültürümüzü yaşatan bu kurslar için emek vermekten mutluluk duyuyoruz. Başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere bu kurslarda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER