BAŞKAN ZEKİ TOÇOĞLU, BELEDİYE BÜROKRATLARIYLA BİR ARAYA GELDİ: 'HİZMETE DEVAM'

Bürokratlarıyla bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Daha fazla çalışarak Sakarya’ya hizmete devam edelim. Bugüne kadar ne yapmışsak üstüne koyarak çalışmalarımızı sürdürmeliyiz” dedi

BAŞKAN ZEKİ TOÇOĞLU, BELEDİYE BÜROKRATLARIYLA BİR ARAYA GELDİ: 'HİZMETE DEVAM'

KİMLER KATILDI
Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ bürokratları istişare ve değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Genel Sekreter İbrahim Pehlivan, SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan, Zafer Poyraz, Ali Oktar, Büyükşehir ve SASKİ daire başkanları ile şube Müdürleri katıldı.
ŞEHRE NE KATABİLİRİZ
Her gün işe gelirken bu şehre ne katabileceklerini düşündüklerini ifade eden Başkan Toçoğlu, “Bundan sonra çok daha gayretli ve azimli çalışma içerisinde olmalıyız. 8 yılda altyapıya 1 milyarlık yatırım gerçekleştirdik. Şehrimizi içme suyu, yağmursuyu ve kanalizasyon ağlarıyla donattık. 2023 yılına kadar altyapıda hayata geçireceğimiz yatırımın toplam bedeli ise 1,8 milyardır” dedi.
YENİ MEKANLAR YAPTIK
Başkan Toçoğlu, “Kültür sanat alanında yeni mekânlar inşa ettik. Çevre yatırımlarımız ortada. Modern spor tesislerini şehrimizin hizmetine sunduk. 8 yılda attığımız asfalt 2,6 milyon ton. 8 yılda üstyapıya yaptığımız yatırım ise 1 milyar 150 milyondur. Bugüne kadar ne yapmışsak üstüne koyarak çalışmalarımızı sürdürmeliyiz Şimdi daha fazla çalışarak Sakarya’ya hizmete devam edelim” dedi.

Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ bürokratları istişare ve değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Genel Sekreter İbrahim Pehlivan, SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan, Zafer Poyraz, Ali Oktar, SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Sebahattin Belik, Büyükşehir ve SASKİ daire başkanları ile şube Müdürleri katıldı. Büyükşehir ve SASKİ’nin hayata geçirdiği projeler ve gelecek hedeflerine ilişkin sunumlar katılımcılarla paylaşıldı.
YATIRIMLAR
Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ise; ulaşım, çevre, eğitim, spor, sosyal belediyecilik ve kültürel çalışmalar gibi başlıklarda hayata geçirilen yatırımları katılımcılarla paylaştı. Toplantının değerlendirme konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Bugüne kadar hep birlikte çok iyi çalışmalara imza attık. Birlikteliğimiz ve dinamizmimizle bugünlere ulaştık. Üzerimize düşen çalışmaları iştahla yerine getireceğiz ve yaptıklarımızı insanların gönlüne girerek başaracağız. Geriye değil, daha da ileri gitme gayreti taşıyacağız” dedi.
GAYRETLİ VE AZİMLİ
Her gün işe gelirken bu şehre ne katabileceklerini düşündüklerini ifade eden Başkan Toçoğlu, “Bundan sonra çok daha gayretli ve azimli çalışma içerisinde olmalıyız. Biz hem SASKİ hem de Büyükşehir olarak çok sayıda çalışmaya ve projeye imza attık. 8 yılda altyapıya 1 milyarlık yatırım gerçekleştirdik. Şehrimizi içme suyu, yağmursuyu ve kanalizasyon ağlarıyla donattık. Arıtma tesisleri inşa ettik. Barajlar inşa ediyoruz. HES’ler kazandırıyoruz. 2023 yılına kadar altyapıda hayata geçireceğimiz yatırımın toplam bedeli ise 1,8 milyardır” dedi.
ÜSTYAPI ÇALIŞMALARI
Toçoğlu, “Üstyapıda da önemli bir aşama kaydettik. Göreve geldiğimizi ilk gün yapısal dönüşümle işe başladık. İlçelerimize yeni yaşam alanları, meydanlar, parklar kazandırdık. Ulaşımda büyük önemi bulunan yeni duble yolları, bulvarları, köprüleri hizmete aldık. Örnek dönüşüm projeleri gerçekleştirdik, gerçekleştiriyoruz. Caddelerimizi yeniliyoruz. Sosyal Gelişim Merkezleriyle ilçelerimizin sosyal geleceğine katkı sunduk. Kültür sanat alanında yeni mekânlar inşa ettik. Çevre yatırımlarımız ortada. Modern spor tesislerini şehrimizin hizmetine sunduk. 8 yılda attığımız asfalt 2,6 milyon ton. 8 yılda üstyapıya yaptığımız yatırım ise 1 milyar 150 milyondur. Daha iyiyi, güzeli ortaya koyacak kadrolarla birlikteyiz. Şimdi daha fazla çalışarak Sakarya’ya hizmete devam edelim” dedi.
2019 YILINDAKİ SEÇİMLER
Başkan Toçoğlu, “2019 da çok ciddi bir seçim ile karşı karşıya kalacağız. Türkiye tarihinde ilk defa bir seçimde yeni sistem ile karşı karşıya olacak. Bir yandan çok ciddi çalışmaları sürdürürken, diğer yandan da halkımızın gönlüne girme çalışmalarımızı sürdürmemiz gerekmektedir. Yeni bir heyecan ve sinerji ile bunu daha yukarıya taşımamız lazım. Gönüllerde hoş seda bırakabilmek için önümüze bakarak devam etmeliyiz. Bugüne kadar ne yapmışsak üstüne koyarak çalışmalarımızı sürdürmeliyiz” dedi.
HALKLA İLİŞKİLER
Başkan Toçoğlu, “Bu şehir taşı, toprağı, tabelası ile bizim şehrimiz. Birbirimize her konuda yardımcı olalım. İstismara yol açacak tüm hareketlerden kaçınalım. Elimizden gelenin en iyisini ortaya koyarak çalışmalarımızı sürdürelim. Fikir ve düşüncelerimizi birbirimizle paylaşalım. Tam bir istişare ortamında halkımızın bir tek kuruşunu israf etmeden yolumuza devam edelim. Hizmetlerimizi en üst seviyeye taşırken halkla ilişkilerimizi de en iyi düzeye taşıyalım” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE