Bayraktar'dan fındıkçılara müjde

Akyazı Ziraat Odası ve Ziraat Odaları Sakarya İl Koordinasyon Kurulu başkanı Ali Şener Bayraktar’ın fındık üreticilerine yönelik alan bazlı gelir desteği başvuru süresinin uzatılması yönünde ki girişimi olumlu sonuç verdi.

Bayraktar'dan  fındıkçılara müjde

Çiftçi Kayıt Sisteminde yer alan Fındık üreticilerin alan bazlı gelir desteği ve alternatif ürüne geçen üreticilere yönelik telafi edici ödeme başvuruları uzatıldı. Karara göre üreticilerin 30 Nisan tarihine kadar il ve ilçe gıda tarım ve hayvancılık il müdürlüğüne başvurmaları gerekiyordu. Bunun üzerine Akyazı Ziraat odası ve Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar, konuyu Türkiye Ziraat Odaları Birliğine taşıyarak sürenin uzatılmasını yönünde talepte bulunmuştu.
MAĞDURİYET
Talebin iletilmesi üzerine hareket eden TOZB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, konuyu bakanlığa taşıdı. Gelen talebi haklı bulan Bakanlık, son olarak yaptığı açıklamada süreyi Ekim ayına kadar uzattı. Sürenin uzatılması nedeniyle bir açıklama yapan Akyazı Ziraat Odası ve Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu başkanı Ali Şener Bayraktar, “Süresi içinde müracaat etmedikleri için mağduriyetleri söz konusu olan çok sayıdaki fındık üreticimiz sürenin uzatılması ile birlikte mağduriyetleri giderilmiştir” dedi.
2 MİLYON TL
Sakarya’ya daha önce başvuruda bulunan toplam mayıs ayında 61 milyon TL ödendiği, süre uzatımı içinde başvuru da bulunanlara da sürenin dolmasının ardından bir ay içinde 2 Milyon TL daha ödeneceğini Akyazı Ziraat Odası ve Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu başkanı Ali Şener Bayraktar, üreticilerin mağdur olmamaları ve verilmekte olan destek yararlanabilmeleri için ÇKS’ye kayıt yaptırmaları gerektiğini ve belirtilen süre içinde başvuruda bulunmalarını önemle vurguladı.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER