Bayraktar’dan lobi eleştirisi

Sakarya’nın yerli otomobili kaçırmasının kendilerini üzdüğünü belirten Başkan Bayraktar, “Bugün Türkiye’nin en büyük STK’larının başlarında Sakaryalılar var. Biz bir türlü bunlardan yararlanamıyoruz. Tam manasıyla lobi yapamadık” dedi

Bayraktar’dan lobi eleştirisi

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Muzaffer Başer başkanlığında toplandı. Meclis oturumunda ATSO Başkanı Şinasi Bayraktar, gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.  Türkiye’nin yatırımcı çekmeye devam ettiğini belirten Başkan Bayraktar, Türkiye’nin geleceğinden hiçbir şüphesinin bulunmadığını söyledi. Başkan Bayraktar, “Ülkemizin geleceğinden hiçbir şüphem yok. Bu ülke yatırımcı çekiyor. Burada yatırım yaptığınız zaman dünyanın her tarafına çok rahatlıkla ulaşabilecek güçtesiniz. Özellikle hızlı ulaşılabilecek pazar dediğimiz yerlere 4-5 saatlik uçuş mesafesindeyiz. Bizim sakin olmamız gerekiyor” dedi.

PANİKLEMEYİN

Sanayicilere sakin olmaları ve paniklememeleri konusunda tavsiyelerde bulunan Bayraktar, “Son günlerde dolar kurundaki aşırı dalgalanmalar birçok arkadaşımızı hem sıkıntıya sokuyor hem de panik havası ile işler yapılıyor. Bu atmosferde yapılacak en doğru iş, hangi para biriminde iseniz onda devam etmenizdir. İş yaptığınız para biriminde kalın. Bu tabloyu 1994, 1998 ve 2001 yıllarında da yaşadık. Ani sıçramaların ardından bir durulma olur. Durulmadan sonra da geriye doğru bir dönüş gerçekleşir” dedi.

BİZ ÜZÜLDÜK

Yerli otomobilin Bursa’da kurulmasının Sakaryalıları üzdüğüne dikkat çeken Bayraktar, “Yıllardan beri söylediğim bir şey var. Lobi faaliyetleri yapmalıyız. Bizler Sakaryalı Sivil Toplum Kuruluşları olarak tam manasıyla lobi yapsaydık, belki de otomobil fabrikası Sakarya’da kurulacaktı. Sakarya’nın Ankara ayağı kuvvetli. Bugün Türkiye’nin en büyük STK’larının başlarında Sakaryalılar var. Biz bir türlü bunlardan yararlanamıyoruz. Sakarya’nın geleceğini düşünüyorsak hep birlikte elimizi taşın altına koymalıyız. Biz Sakaryalılar olarak çok büyük bir şeyi kaybettik. Umarım buradan bir ders çıkarmış olalım, olalım ki bir daha böyle fırsatların üzerine hep birlikte gidelim” dedi.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER