BEBEK DOSTU KURUMLARA PLAKET

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından a Bebek Dostu unvanı alan kurum ile kuruluşlar için düzenlenen plaket törenine katıldı.

BEBEK DOSTU KURUMLARA PLAKET
banner24

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” kapsamında Bebek Dostu unvanı alan kurum ile kuruluşlar için düzenlenen plaket törenine katıldı. Törene  Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Program temsilcileri, hastane yöneticileri ve sağlık personelleri katıldı.
YÜZDE 10 BAŞARI
Programın açılış konuşmasını yaparak 2006 yılında Bebek Dostu seçilen ve 2018 yılında yapılan ulusal değerlendirmeler sonucu Altın Bebek Dostu İl Unvanı alan Sakarya’daki çalışmalara dair bilgiler veren İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, “İlimizdeki 296 Aile Hekimliği Biriminden 295’i bu unvana layık görülürken, 16’sı kamu ve 4‘ü özel hastane olmak üzere tüm hastaneler, Bebek Dostu Hastane unvanı almışlardır. Bu konuda %100 başarı sağlanması İlimiz adına gurur vericidir” dedi.
BÜTÜN İLLER
Ailelerimizin en masum üyelerinin, en günahsız fertlerinin bebekler olduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Dostluğa en layık olanlar da yine bebeklerdir. Anne-babaların kabul gören duası olan bebeklerimiz, göz aydınlığımız ve aynı zamanda geleceğimizdir. Sağlık kuruluşlarımız verdikleri farklı hizmetlerin yanı sıra, özellikle bebeklerimizi korumak, onlara dost olmak için gösterdikleri gayretli çalışmalarıyla özel bir takdiri de hak ediyorlar.  Bize kazandırılmış olan bu Altın Şehir unvanını da, Bebek Dostu unvanını da bütün İllerin kazanmasını arzu ediyoruz” diye konuştu. Rabia Bulut

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21