Beklenen açıklama geldi.. Alişan o başkan için konuştu!

SESOB Başkanı Hasan Alişan, sosyal medya paylaşımı sonrasında hakkında soruşturma açılan Berberler Odası Başkanı Haluk Hacıoğlu hakkında konuştu

Beklenen açıklama geldi.. Alişan o başkan için konuştu!

sakaryayenihaber.com-

Serkan ÖZAY'ın haberi

Sakarya İl Sağlık MüdürlüğüSakarya Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Haluk Hacıoğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımdan sonra harekete geçti Hacıoğlunun "Saç ekimine devam, Sakarya Berberler Odası desteği ile çalışmaya devam" palaşımının ardından ortakları arasında Haluk Hacıoğlu'nun da bulunduğu işletmeye bir denetim yapıldı. İşletmeye yapılan denetimler sonrasında "Saç ekimi ve medikal estetik ve estetik cerrahi gibi tıbbi uygulama terimlerinin kullanıldığı ve bunların uzman hekimlerce yapılması gereken işlemler olduğu’"ifadelerine yer verilirken işletmede çalışanların ‘Medikal Uygulama’ sertifikası almış cerrahi uzmanlar ya da sertifikalı pratisyen hekim olması gerektiği belirtildi. İşletmenin bu kurallara uymamasının belirlenmesi üzerine konu mahkemeye taşındı.

BAŞKAN ALİŞAN'DAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Sakarya Esnafe ve Sanatkarlar Odası'ndan(SESOB)  beklenen açıklama geldi. Yargı süreciyle ilgili konuşan SESOB Başkanı Hasan Alişan, kurum olarak hukuk kurallarına uymak zorunda olduklarını belirterek, "Hukuk kurallarına uymak zorundayız. Resmi bir kurumuz, örnek olmak zorundayız. Herkes şikayette bulunabilir, üyeler gereğini genel kurulda yapar. Ben de elbette başkanla gerektiği gibi konuşacağım" diye konuştu.  Hakkında soruşturma açılan Hacıoğlu ile ilgili inceleme ise devam ediyor. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 15:33
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER