Belediye önünde "yardım parası" eylemi

Karasu'da bir grup vatandaş, bakanlık tarafından verilen bin liralık yardımı alamadıkları gerekçesiyle belediye binası önünde eylem yaptı.

Belediye önünde "yardım parası" eylemi

sakaryayenihaber.com-

Karasu'da çok sayıda roman vatandaş Aile Bakanlığı'nın vatandaşlara verdiği bin liralık yardımı alamadıkları için Karasu Belediyesi önünde toplandı. Yardımdan faydalanamadıklarını söyleyen vatandaşlar ile Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş arasında bir görüşme gerçekleştirildi. Eylem yapan vatandaşlara kriterler doğrultusunda gerekli yardımların yapılacağı bildirildi. Cihan EMRE

BU YARDIM KİMLERE VERİLDİ?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 1.000 TL'lik yardımın düzenli merkezi sosyal yardım (Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Öksüz Yetim Yardımı, Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı, Şartlı Eğitim Yardımı, Şartlı Sağlık Yardımı, Çoklu Doğum Yardımı, Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı) alan haneleri kapsadığı, herhangi bir başvuruya gerek olmadan verileceğini belirtilmişti.
 


 

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sakaryali
Sakaryali - 7 ay Önce

Ulan butun ac gozluler toplanmis

SIRADAKİ HABER