BELEDİYE YANINDAKİ BİNA VE MEYDAN İHALEYLE SATIŞA ÇIKIYOR: MEYDANI SATIYORLAR

Milli Emlak Müdürlüğü, 3 okul yapımı karşılığında aralarında Adapazarı Belediyesi yanında bulunan binanın da bulunduğu 6 arsayı müteahhide verecek. 3 Temmuz’daki ihalede okulları yapacak firma 30 dönümün üzerinde bir araziye sahip olacak

BELEDİYE YANINDAKİ BİNA VE MEYDAN İHALEYLE SATIŞA ÇIKIYOR: MEYDANI SATIYORLAR

İHALE 3 TEMMUZ’DA
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün internet sitesinde yer alan ihale ilanına göre Adapazarı Tuzla, Arifiye Neviye ve Hendek Kemaliye’de okul inşa edecek olan müteahhide şehrin muhtelif yerlerinde bulunan 6 arsa verilecek. 3 okulun yapım maliyeti 34 milyon 99 bin lira olarak belirlendi. İhale 3 Temmuz Çarşamba günü 14.00’de müdürlük binasında yapılacak.
MEYDAN VE YOL
Müteahhide verilecek arsalar arasında Cumhuriyet Mahallesi'nde Adapazarı Belediye binasının hemen yanındaki bina ve meydan da bulunuyor. Depremde hasar gördüğü için yıkımına karar verilen binada SAKVA ve esnaf henüz binayı boşaltmadı. 19 milyon 940 bin lira bedel biçilen binanın imar durumu ilanda ticaret alanı, yol ve meydan olarak yer aldı.
ARSALARIN BEDELİ
Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’nun bölgede yapmak istediği Ada Meydan projesi bulunuyordu. Okulların yapımını üstlenecek müteahhide ayrıca ikisi Ozanlar’da, ikisi Alandüzü’nde ve biri de Karakamış’ta olmak üzere toplam 30 bin 663 metrekare yer verilecek. İlanda arsaların toplam bedeli 34 milyon 118 bin lira olarak belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE