BELEDİYELERDE DELİKLİ KURUŞUN BİLE HESABI YAPILMAYA BAŞLANDI: DEVİR TASARRUF DEVRİ


31 Mart’ta koltuğa oturan belediye başkanları ekonomik kriz nedeniyle tasarruf tedbirlerini uygulamaya koymaya başladı. Önlemler arasında kiralık araçların geri iade edilmesinin yanı sıra sadece acil ihtiyaçların giderilmesi de var.

BELEDİYELERDE DELİKLİ KURUŞUN BİLE HESABI YAPILMAYA BAŞLANDI: DEVİR TASARRUF DEVRİ


EKONOMİK KRİZ
31 Mart seçimlerinde makama oturan belediye başkanlarını ekonomik kriz karşıladı. Belediye başkanları kısıtlı imkanların en faydalı biçimde kullanılması için her gün birimlerle toplantı yapıyorlar. Büyükşehir Belediyesi tasarrufa önce makam araçlarından başlamıştı. Başkan Ekrem Yüce, daire başkanlarının kullandığı araçları havuz sistemine almıştı.
MAAŞ SIKINTISI
Adapazarı ve Erenler Belediyeleri de tasarruf tedbirlerini uygulamaya soktu. Akyazı Belediyesi’nde ise personel maaşını alana kadar belediye başkanı ve yardımcıları maaş almama kararı almıştı. Belediye başkanları ‘kara delik’ olarak nitelendirdikleri kiralık araçların envanterinin çıkarılmasını ve geri iade prosedürünün işletilmesi için çalışma başlattı.
ASFALT SEZONU
Başkanlar Ramazan Bayramından sonra başlayacak olan asfalt sezonunda da yarım kalan işlerin tamamlanmasını isteyerek, Fen İşleri ekiplerinden detaylı rapor istedi. Tasarruf konusu geçen hafta AKP’nin Kızılcahamam’da yaptığı toplantının da ana gündemiydi. Hazine Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamada başkanlardan gelirlerini arttırmaları için çalışılmasını istemişti. 


Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER