Belediyelerdeki Özel Kalem "istismarı" raporda!

Sayıştay, Büyükşehir, Karasu ve Adapazarı Belediyelerinde memuriyete geçiş için kullanılan özel kalem müdürlüğü kadrolarının istismar edildiğini belirterek, uygulamayla atanamayan adayların haklarının yendiğini açıkladı.

Belediyelerdeki Özel Kalem "istismarı" raporda!

RAPOR YAYINLANDI
Sayıştay, 2018 yılı Büyükşehir, Adapazarı, Arifiye, Erenler, Karasu, Sapanca ve Serdivan belediyelerinin denetim raporlarını açıkladı. Denetim raporlarında Sayıştay müfettişleri Büyükşehir, Adapazarı ve Karasu Belediyelerinde memuriyete geçişin kolay yolu olarak bilinen istisnai kadroların usulüne uygun kullanılmadığına hükmetti.
HAKSIZ BİR DURUM
Özel kalem müdürlüğünün memuriyete atanmada tanınan kolaylığın istismarı anlamına geldiği vurgulanan raporda, “Bazı kişilerin istisnai memurluklar kullanılarak diğer memurluk kadrolarına atanmaları, devlet memurluğu alımı için duyurulan sınava katılarak başarılı olmuş ve atanmayı bekleyenler aleyhine haksız bir durum yaratmaktadır” denildi. Mustafa KAYA
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2020, 18:03
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 13 ay Önce

haber eksik yapılmış Ferizli belediyesinde de durum farklı değil belediye başkanı İsmail Gündoğdu adlı şahsın yeğeni oğuzhan gündoğdu özel kalem yapıldı akraba adam kayırmaca torpil hatsafhada

Memura Destek
Memura Destek - 13 ay Önce

adamlar sadece memur yapmakla kalsaydı gene iyiydi yıllarca belediye başkan yardımcısı maaşı alıp belediyede tanıyan kimsenin olmaması daha içler acısı değil mi? hadi onlara kızdık ettik hakkımızı helal etmedik. ya yeni gelen başkanların personelleri hayvan gibi azarlayıp paçavra gibi görmelerine, kendi aldıkları adamları, getirdikleri müdürleri koruyup kollarken diğer hakkıyla gelen müdürleri sağa sola sürüp insanlık sıfatından çıkaran hareketlerde bulunmasına ne demeliyiz??? daha sözleşmeli olup kendini müdür sanan daha dün ki çoçuklara ne demeliyiz? onlar haksızlık da bunların bu yaptıkları çok mu hak?

Hakan
Hakan - 13 ay Önce

Sağ ol yenihaber sayenizde haber okumaya başladık

Yazik...
Yazik... - 13 ay Önce

ŞUAN HALA VAR !!! 5 YILDA 1 KİŞİYE ANCAK YAPILIR DENİLEN HALA VAR... PADİŞAHLAR HEP YAPIYOR BUNU. BENCE ŞİMDİ BİLE ARAŞTIRILSA VAR OLDUĞU ORTAYA ÇIKAR.. YILLARDIR SÖZLEŞMELİ ÇALIŞANLAR İT GİBİ EZİLİRKEN DIŞARIDAN İTHAL GELENLER GELDİĞİ GÜN KADROLU MEMUR OLUYORLAR... ADALET YA BU

Nerim ir
Nerim ir - 13 ay Önce

Bu ne ki daha neler var.

Malazgirt.....71
Malazgirt.....71 - 13 ay Önce

Allah(cc) diyor ki ; mazlum ile aramda duvar yoktur.....

Berke
Berke - 13 ay Önce

Haksızlık ile kim geldi ise, kim bu duruma göz yumdu ise musalla taşında da olsa haram zıkkım olsun. Geriye dönük 20 yıl araştırılmalı. Kim haksız yere geldiyse haksız kazancı geri alınmalı. Bu ülke bundan anlıyor yapacak bir şey yok.

Tekçi Saban
Tekçi Saban - 13 ay Önce

İstisnai kadrolar bu güne kadar hep mübarek kişilere verildi. Bir tanesinin de arkasindan rahmet okunmaz. Ancak bu istisnai kadrolara verdiğiniz önemi tarihi yapıların korunmasına da verin derim. Hızır İlyas Tepesinde tarihi çeşme yıkılıyor ama gazete olarak gıkı nız çıkmıyorsa sizden de şüphe ederim. Kamuyu ilgilendiren diğer konularda ellerinizden öper.