BETON DAVASI BAŞLADI

Beton numune örneklerinde usulsüzlük yapıldığı iddiası başlatılan ve kamuoyunda Beton Operasyonu olarak bilinen rüşvet ve resmi evrakta sahtecilik iddiaları ile yargılanan 12’si tutuklu 70 sanık savunmaları vermeye başladı.

BETON DAVASI BAŞLADI

12’si tutuklu 70 sanığın yargılandığı davaya sadece sanıklar ve avukatları ile müştekiler ve avukatları alındı. Salonda yer kalmayınca ve sanık sayısı fazla olunca mahkeme heyeti savunmaların 4 ayrı celsede alınmasını kararlaştırdı.
Sakarya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlayan davada mahkeme heyeti sanık sayısının 70 olması dolayısıyla hepsinin savunmalarının bir günde alınmayacağına karar vererek savunma işlemini 4 celsede gerçekleştirilmesine karar verildi.
12’si tutuklu 20 sanığın savunmalarını bugün almaya başlayan mahkeme heyeti, 20-40 arasındaki sanıkların savunmalarını 25 Ekim Cuma günü, 40-60 arasındaki sanıkların savunmalarının 8 Kasım Cuma günü, 60’dan sonraki sanıkların savunmalarının 15 Kasım Cuma günü alınmasını kararlaştırdı.
Sıralama yapılırken sanıklara gönderilen iddianamedeki sıranın esas alındığını kaydeden mahkeme heyeti, bugün, 12’si tutuklu 20 sanığın savunmalarını dinlemeye başladı. Savunmaların tamamlanmasının ardından sanıklar hakkında karar verilmesi bekleniyor.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER