BETÜL KARAPINAR: HEDEFİMİZ ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU

Büyükşehir Belediyesi Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Betül Karapınar, Sosyal Gelişim Merkezi’ndeki eğitimlerde temel hedeflerinin çocukların mutluluğu olduğunu söyledi.

BETÜL KARAPINAR: HEDEFİMİZ ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU

Büyükşehir Belediyesi Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Betül Karapınar, ailelerin Sosyal Gelişim Merkezi’ne bakışları ve sunulan eğitimler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Karapınar, Çocuk Kulüpleri’nde de öğrencilere 14 branşta eğitim verildiğini belirterek, “Temel amacımız çocuğun dersini, öğretmenini yani kurumumuzu sevmesidir. Asıl hedefimiz çocuğun mutluluğu. Çocuklarla olan diyaloglarda da sevgi dilini kullanmaya özen gösteriyoruz” dedi.
AİLELER
Aile ve çocuk ilişkilerinde dikkat edilmesi gereken en önemli noktanın iletişim dilini kullanabilmek olduğunu söyleyen Karapınar, “Bu konuyu yıllardır devam eden aile içi iletişim seminer programlarında sürekli işlemeye çalışıyoruz. Danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra, verilen konferanslar getirilen konuklarda temel öngörümüz ailelerin çocuk eğitimi konusunda bilinçlenmesine katkı sağlamak. Aileyi ve dolayısıyla toplumu güçlendirmenin en temel yolu bu tarz yaklaşımlardan geçmektedir. Çocuklarını buraya getiren ailelerin tepkileri genellikle olumlu ve övgü dolu işleyişi dair katkı sunmak adına zaman zaman yapıcı eleştirilerde almaktayız. Genellikle ailelerimiz burada çocukların kendi yeteneklerini keşfetme, kişisel gelişimlerine olumlu katkılarını görüyorlar” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE