Bıçaklar konuştu

Bıçaklar konuştu

Bıçaklar konuştu

Pamukova'da önce ki akşam bir cafede üniversite öğrencileri ile bir grup genç arasında 'tespih sallama' yüzünden çıkan bıçaklı ve sopalı kavgada 8 kişi yaralandı.İddiaya göre
Sakarya Üniversitesi Pamukova Meslek Yüksekokulu öğrencileri oldukları belirtilen B.S. (25), B.Ç. (23), R.Ö. (25) ve İ.G. (20), iddiaya göre, tesbih sallama nedeniyle kendilerine sözlü sataşan K.S. (22), kardeşi S.S.(22), amca çocukları M.S. (22) ve Ü.S. (23) ile tartıştı.
Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Kafe dışına taşan, bıçak ve beyzbol sopalarının da kullanıldığı kavgada üniversite öğrencisi B.S. ile karşı gruptan K.S., M.S. ve Ü.S. aldıkları bıçak darbeleriyle yaralandı. Üniversite öğrencilerinden B.Ç., R.Ö. ve İ.G. ile karşı gruptan S.S. ise darp ve sopa darbeleriyle yaralandı.
Güvenlik
Yaralanan gençler özel araçlarla Pamukova Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede ilk müdahaleleri yapılan yaralılardan B.S., K.S., M.S. ve Ü.S. Toyotasa İlk Yardım ve Travmatoloji Hastanesi'ne; B.Ç., R.Ö. ve İ.G. ise Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Polis ve jandarma ekipleri de hastanelerde güvenlik koridoru oluşturarak önlem aldı. Kavganın yaşandığı caddede inceleme yapan Kriminal ekipleri ise, yola atılan bıçaklar ile beyzbol sopasını delil olarak aldı.
Serbest
Kasığından bıçakla yaralanan B.S. daha sonra Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. B.S. hastaneye getirilişinde karşı grubun hiç sebep yokken kendilerine saldırdığını iddia etti. B.S., 'Üniversiteli öğrencilere saldırdılar. Bizi kafeden aldılar. Arkadaşımız tespih sallıyor diye bıçakladılar bizi' dedi. Yaralılardan K.S.'nin tedavisi sürerken diğer yaralılar taburcu edildi. Taburcu olan gençler Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alındıktan sonra cumhuriyet savcısının talimatı üzerine serbest bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE