BİLİM GÜNLERİ SONA ERDİ

Sakarya Üniversitesi “2019 Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Günleri” sona erdi. Helikopter Pist Alanında üç gün süren etkinlikler kapsamında müzikten dansa, bilimden sanata ve spora kadar birçok alanda program düzenlendi. Öğrenciler stantlarda kültürlerini ta

BİLİM GÜNLERİ SONA ERDİ

Sakarya Üniversitesi “2019 Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Günleri” sona erdi. Helikopter Pist Alanında üç gün süren etkinlikler kapsamında müzikten dansa, bilimden sanata ve spora kadar birçok alanda program düzenlendi. Uluslararası öğrenciler de dâhil olmak üzere tüm öğrenciler, öğrenci toplulukları tarafından kurulan stantlarda kültürlerini tanıtma olanağı buldular. Etkinliklere katılan öğrenciler, Helikopter Pist Alanında hazırlanan sahneye çıkan toplulukların sergilediği müzik ve dans gösterileri ile doyasıya eğlendi. Etkinlikler kapsamında uluslararası öğrenci topluluklarından dans, şiir ve müzik gösterileri, atlı spor gösterisi, voleybol, sokak basketbolu, basket atışları, rock müzik konseri, grafiti, langırt oyunu, okçuluk atışı yarışması, halat çekme, animasyonlar, masa tenisi, bilardo ve tavla gibi birçok gösteri ve oyun düzenlendi.
STANT VE ETKİNLİK ALANI
2019 Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Günlerinin son gününde ise Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, öğrenci stantlarını ve etkinlik alanını gezdi. Burada öğrencilere seslenen Vali Nayir, “Sizler ilimize ve üniversitemize emanet edilmiş gençlersiniz. Bu sorumluluğu omzumuzda taşıyoruz. Bu tür programlar da eğitiminizin bir parçası olarak sizlere yeni bilgi ve kültür örnekleri göstereceği için kıymetlidir. Bizler üniversitemizin kıymetini biliyoruz. Üniversitemizde okuyan öğrencilerimizin ilimize yaptığı katkının farkındayız. Burada farklı kültürlerin örneklerini görmek her zaman mümkün olmaz. Bu etkinlikler dolayısıyla inşallah sizlere yeni kapılar açılacaktır. Hem kendi ülkenizi ve kültürünüzü tanıtmak, hem de farklı kültürleri görmek açılarından bir fırsat elde edeceksiniz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
YETKİLİLERLE SOHBET ETTİ
Stantlardaki öğrenciler ve yetkililerle ile bir süre sohbet edip tanıtımlara dair bilgiler alan Vali Ahmet Hamdi Nayir, SAÜ’lü öğrenciler tarafından tasarlanan ve 2018 yılında ‘Shell Eco-Marathon’ yarışmasında Türkiye ikinciliğini kazanan enerji tasarruflu ‘Evrim’ isimli elektrikli aracı da yakından inceledi. Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Günleri adıyla düzenlenen etkinliğin hem üniversitemize hem de öğrencilerimize güzel bir kazanım olacağını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, tüm öğrencilere başarılar diledikten sonra programdan ayrıldı. Vali Nayir’a Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Temel Gürdal ve Prof. Dr. Hatem Akbulut ile Genel Sekreter Yaşar Kahraman da eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER