Bilim Kurulu üyesinden o görüntülere tepki!

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağının bitimiyle oluşan görüntülere tepki göstererek uyarıda bulundu. 

Bilim Kurulu üyesinden o görüntülere tepki!

Sakarya’da da benzer görüntüler yaşanan sokağa çıkma yasakları sonrası oluşan kalabalıklarla ilgili tepki göstererek uyarı yapan Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, "Eğer sokağa çıkma yasağı bitti hurra dışarı çıkarlım, alışveriş yapalım, mağazalara koşalım derken bu salgın bitmez. Hatta ikinci bir patlama yaşanabilir. ve bu süreç uzayabilir." değerlendirmesinde bulundu.

Tedbirlere harfiyen uyulması gerektiğinin altını çizen Özlü, "Tabi yangını söndürmek tek başına işe yaramaz soğutma işlemi yapmanız gerekir. Eğer bunu yapmadan yangın yerini terk edersek yeniden yangın başlayabilir. Bu açıdan normale geçişi çok dikkatli yapmak gerekir. Özelikle Ramazan ayındaki riskleri çok iyi yönetmeliyiz. İftar, teravih, bayram ziyaretleri çok büyük bir kırılmaya neden olabilir. O açıdan tedbirlere dikkat edersek bu konuda gevşeme olmazsa bayram sonrası süreçte bu zor zamanları geride bırakmış oluruz." dedi.


Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2020, 11:21
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER