Bin 746 kök kenevir imha edildi

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri bir hafta boyunca uyuşturucuya yönelik operasyonlar düzenlendi. Ekipler bin 746 kök kenevir bitkisini imha etti

Bin 746 kök kenevir imha edildi

İl Jandarma Komutanlığına bağlı, ilçe jandarma komutları sor bir hafta içinde uyuşturucuya yönelik operasyon düzenlendi. Ekipler Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında bulunan, Çobanyatak, Kazımiye, Bakacak ve Nuriye köylerinde yapılan arazi aramalarında (1445) kök, Arifiye İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında bulunan Kemaliye mahallesinde yapılan aramada (15) kök, Karasu İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında bulunan Kuyumculu mahallesinde yapılan arazi aramasında (286) kök Kenevir Bitkisi, Adapazarı İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında bulunan Taşlık, Çökekler, Karaköy ve Rüstemler mahallelerinde uyuşturucu madde imal ve ticaretinde bulunan şahıslara yönelik planlanan devriye faaliyetleri esnasında toplam (4) gram esrar maddesi ve (3) adet düzenek ele geçirildi.
YEDİ ŞÜPHELİ
Esrar haline getirilmeden ele geçirilen toplam bin 746 kök Kenevir Bitkisi ekip tarafından yerinde imha edilirken, 7 şüpheli gözaltına alınarak, yapılan soruşturmanın ardından Adli makamlara sevk edildi. İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada uyuşturucu maddelerim imal ve ticareti ile kullanıcılarına yönelik operasyonlara aralıksız olarak devam edilecek olup, duyarlı vatandaşlarımızın 156 Jandarma İmdat telefonuna Kaçakçılıkla ilgili ihbarda bulunabilecekleri vurgulandı.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE