Binlerce Sakaryalıya ekmek kapısı olacak!

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Ferizli Metal ve Otomotiv İhtisas OSB Müteşebbis Heyet Toplantısına başkanlık etti.

Binlerce Sakaryalıya ekmek kapısı olacak!

Valilik Toplantı Salonunda müteşebbis heyet üyelerinin yer aldığı toplantıda 530 hektar büyüklüğündeki sınırları çizilen İhtisas OSB’nin son durumu hakkında bir brifing verildi.

Raporların ibra edilip tahmini bütçe ve yatırım programının görüşüldüğü toplantıda ayrıca yönetim kurulunun görev ve sorumluluklarına dair yetkiler de ele alındı.

Müteşebbis Heyet üyelerinin gündemdeki konulara ilişkin görüş ve önerilerini sunduğu toplantının sonunda OSB’ye dair çeşitli kararlar alınırken Vali Ahmet Hamdi Nayir, İlimizin OSB’ler konusunda tecrübe kazanıp büyük bir yol aldığını ve Ferizli OSB’nin de bu tecrübeler sayesinde her ayrıntısına önem verilerek kurulduğuna dikkat çekerek, hem ekonomiye hem de istihdama büyük katkı sağlamasının bölgeyi daha da hareketlendireceğini ifade etti.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, alınan kararların İlimiz ve bölgemiz için hayırlı olması dileğinde bulunurken, herkese başarılar da diledi.

3 MİLYAR DOLARLIK  YATIRIM

Sakarya'nın Ferizli ilçesinde kuruluş işlemleri tamamlanan yaklaşık 530 hektarlık alanda faaliyet gösterecek Otomotiv ve Metal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB), binlerce kişiye yeni gelir kapısı oluşturacak. Tarımdan sanayiye birçok alanda üretim gerçekleştiren Sakarya, yaklaşık 20 yıldır edindiği otomotiv sektörü tecrübesini Ferizli'ye kuracağı "Otomotiv ve Metal İhtisas OSB"yle taçlandıracak. Yaklaşık 3 milyar dolarlık yatırım bedeliyle doğu Marmara'nın en büyük ihtisas OSB'si unvanına sahip olacak alanın, Karasu Limanı'na 30, Kuzey Marmara Otoyolu'na 20, Anadolu Otoyolu'na 32 ve demir yoluna 3 kilometre mesafede oluşu sanayicileri cezbediyor.OSB, faaliyete geçtiğinde yıllık 1 milyar dolar ihracat gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 15:03
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 9 ay Önce

Yazık edecekler o canım tarım arazilerine

SIRADAKİ HABER