BİR AYDA 73 KİŞİ TUTUKLANDI

Jandarma 1-31 Mart 2019 tarihleri arasında UYAP’ da yakalama kaydı bulunan 497 şahsı yakalayarak adalet önüne çıkarttı. 73 kişi tutuklandı.

BİR AYDA 73 KİŞİ TUTUKLANDI

Jandarmanın Sakarya’yı güven ve huzurlu bir şehir haline getirmek için gerçekleştirmiş olduğu operasyonlar kararlı bir şekilde devam ediyor. 1-31 Mart tarihleri arasında Jandarma asayiş timlerinin gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Yapılan bilgilendirmede, Jandarma Asayiş Timleri bir ay içinde 171.909 şahsı sorguladı. Sorgulamalar neticesinde çeşitli suçlardan aranma kaydı olduğu tespit edilen 497 şahıs yakalanarak adalet önüne çıkartıldı. Bu şahıslardan 73’ü hakkında çıkarıldıkları mahkemelerce  tutuklandı.  Diğer 424 şahıs ise çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı
ÇEŞİTLİ SUÇLAR
Gerçekleştirilen çalışmalarda  “Sarkıntılık Yapmak Suretiyle Çocuğun Cinsel İstismarı” suçundan 4 yıl 2 ay kesinleşmiş cezası bulunan İ.Ö.,  “Silahla Yağma” suçundan 4 yıl 7 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan İ.T. “İşyeri Dokunulmazlığı İhlal Etme” suçundan 2 yıl 7 ay hapis kesinleşmiş hapis cezası bulunan A.T., “ Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Sağlamak” suçundan 11 yıl 3 ay kesinleşmiş cezası bulunan A.Ö. ile aynı suçtan 5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan A.B. isimli şahsın da aralarında bulunduğu 497 şahıs Mart ayı içerisinde yakalandı.Yapılan bilgilendirmede, gerçekleştirilen çalışmaların yaşanılabilir huzurlu bir Sakarya için olduğu, Jandarma ekiplerinin suçlularla olan mücadelelerinin devam edeceği ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE