Bir garip uygulama

TZOB, her fırsatta kamudan çiftçinin borçlarının ertelenmesini ve faizsiz olarak yapılandırılmasını istiyor. Ancak Adapazarı Ziraat Odası'ndaki bu uygulama birliğin talebiyle çelişiyor...

Bir garip uygulama

TZOB İSTEMİŞTİ
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve beraberindeki bürokratlar geçen hafta Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ı ziyaret etti. Sakaryalı Genel Başkan Bayraktar görüşmede, çiftçilerin borçlarının acilen ertelenmesi ve kredi borçlarının yeniden faizsiz olarak yapılandırılmasını istemişti. Sakarya’da ise Adapazarı Ziraat Odası’nın faiz uygulaması çiftçilerin tepkisini çekti.
YÜZDE 10’A ÇIKIYOR
AZO Başkanı Ercan Ateş de çiftçi borçlarına faiz uyguladıkları iddiasını doğrulayarak, “Ben kurumu zarara uğratamam. Çiftçi taahhüt ettiği gün borcunu ödemiyorsa ödeyeceği güne kadar faiz uygulanıyor. Faiz uygulaması yüzde 10’a kadar çıkıyor. Geriye dönük 10 yıllık borcu olanlar var. Ben size 10 bin TL para vereyim 10 yıl sonra 10 bin TL alayım. Böyle bir kanun var mı?” dedi.
MAHKEME ORADA
Göreve geldikleri günden bu yana kimseden haksız bir talepte bulunmadıklarına değinen Başkan Ateş, “Eğer bulunduysak mahkeme orada. Gidip şikâyet edebilirler ve biz yargılanırız. Borç defteri listesini çıkarttım. Liste zaten her gün önümde. Ortalama 200 kişiydi biz bunlarla görüşe görüşe 100 kişiden parayı aldık. Kurumun kanunu bu. Kanun yüzde 5 alın diyorsa ben yüzde 6 alın demiyorum zaten” dedi. 


 

Günay Yazıcıoğlu

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 19:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
ramis kara
ramis kara - 2 ay Önce

kukla konuşmuş üstlerin duymasın

adem kurnaz
adem kurnaz - 2 ay Önce

çiftçiyi yediniz bizi düşünen yok çiftçinin parasınla bize hava atıyorsunuz kalksın bu odalar

FİKRET GARİP
FİKRET GARİP - 2 ay Önce

çiftçinin sadece ziraat bankası ve tarım kredi ye borçları yok!
ZİRAAT ODALARINA,ÖZEL BANKA TARIM KREDİLERİ,BAYİLERE OLAN borçlarınıda affedilen faiz oranında devlet tarafından kredilendirilmesi gerekir.BOŞ LAF ÜRETMESİNLER

Dernekkırından apti
Dernekkırından apti - 2 ay Önce

Odanın Parası kalmadı bitti herhalde.Yoksa böyle konuşamaz Abisi kızar başkanın

Adapazarı çiftcisi
Adapazarı çiftcisi - 2 ay Önce

ahmet rumuzlu arkadaş.......önce şunu bil herkesin babası var. senin baban olsun......

Halim TATAR (Eski Yönetici)
Halim TATAR (Eski Yönetici) - 2 ay Önce

AHMETTT..Ben senin tabirinle eski yöneticiyim.Adımı Soyadımı aynen yazıyorum.Benim yerim belli Yurdum belli.Babam belli.Buradan Klavye delikanlılığı yapmayacaksın.Adını Soyadını yazacaksın.Sonra da eski Yönetici Halim ve diğerleri Odanın parasını yemişler diyeceksin.Bak AHMETTT Ben Odanın 1 krş dahi yemedim.Canla başla oda ve Çiftçilerimiz için çalıştık.Odanın 1krş yiyen Şerefsizdir.Ama yedi deyip bunu ıspatlamayan da şerefsizdir.

Adapazarı çiftcisi
Adapazarı çiftcisi - 2 ay Önce

........... ERCAN NASIL TOPLADIN MİLLETİ TABAN FİYATI YALANINA FİYAT BELLİ OLMUŞ SEN ŞOVDASIN ............ SABAH FİAT ACIKLANDI FINDIK YÜZDE 65 ZAM MISIR GECEN YILA GÖRE HERŞEYE YÜZDE YÜZ ZAM GEKLMİS YÜZ TL AZ YAZIKLAR OLSUN HALA ORADA OTOROYORSUN ......ERCAN GENEL BAŞKAN SAKARYALI BAKANLA GÖRÜŞÜYOR ÇİFTÇİNİN BORÇLARI FAİZSİZ YAPILANDIRILSIN FAZİLER SİLİNSİN ............. ERCAN ALIRIM ARKADAŞ DİYOR .................. O KADAR ........... . .......... ERCAN

ahmet tan
ahmet tan - 2 ay Önce

nasıl demeç vermiş şaştım iki kelimeyi bir araya getiremez bu ................ ercan zirraatın babasıymış şaka gibi:)))))


SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort