BOLAT ANILDI

Denetim sırasında uğradığı silahlı saldırı sonucu ölen BİK Sakarya Şube Müdürü Bolat ölümünün 1. yılında Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesindeki mezarı başında anıldı

BOLAT  ANILDI

Basın ve İlan Kurumu (BİK) Sakarya Şube Müdürlüğü görevini sürdürürken, denetleme sırasında gazete sahibi Adnan Uymaz’ınn silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Recep Bolat, mezarı başında anıldı. Bolat’ın Göksun ilçesindeki mezarı başında düzenlenen anma programında Kur’an-ı Kerim okundu, dua edildi.
DEĞERLİ GAZETECİ
BİK Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin, burada yaptığı konuşmada, kurumun 50 yıllık tarihinde yaşanmayan ve bundan sonra da yaşanmasını arzu etmedikleri olayda iki değerli çalışma arkadaşlarını kaybettiklerini söyledi. Bolat’ın herkesin saygı ve sevgisini kazanmış değerli bir gazeteci olduğunu dile getiren Elçin, şunları kaydetti: “Kendisi yaşamı boyunca kimseyi incitmedi. Arkadaşlarımızı öldüren kişinin 11 Ekim’de karar duruşması var. Bütün duruşmalarda olduğu gibi biz orda olacağız. “Bolat’ın eşi Berrin Bolat ise adalete güvendiklerini belirtti.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER