Böyle konfor otellerde yok!

Ferizli’de inşası süren 5 bin kişilik yeni cezaevinde sona gelindi. İçinde hastane, alışveriş merkezi ve lojmanları da barındıran dev kompleks 2021’de açılacak. AK Parti Milletvekili Atabek projedeki son durumu anlattı

Böyle konfor otellerde yok!

sakaryayenihaber.com-Serkan OK

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun ile birlikte Ferizli’de yapımı devam eden 5 bin kişilik cezaevi inşaatını inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Atabek, ziyaret sonrası çalışmalarla ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

50 YATAKLI HASTANE

Yapılan çalışmalarla ilgili detaylı bilgi veren Atabek, “465 bin metrekare alan üzerine kurulmuş 2 tane kapalı L Tipi Ceza İnfaz Kurumu, 1 tane Açık Ceza İnfaz Kurumu var. Askeri güvenlik personelinin barınacağı bir bina bulunuyor. 180 adet İnfaz Koruma Personelinin mesken olarak kullanabileceği lojman yapıldı. Bu kurumlara hitap edecek fırın, mutfak, çamaşırhane, kademe, 50 yataklı hastane ve çok amaçlı salon olmak üzere toplam 39 bina inşa edilmiş durumda. Ayrıca lojmanlarda ikamet edecek personelin ve ailesinin de ihtiyacını karşılamak amacıyla kampüs içerisinde lokanta, kafeterya ve küçük bir alışveriş merkezi faaliyet gösterecek. İnşa edilen İnfaz Kurumları tamamıyla son teknolojik ürünler dikkate alınarak projelendirilmiştir” dedi.

700 GÜNEŞ PANELİ

Kurumların sıcak su ihtiyacını karşılamak adına yaklaşık 700 civarında güneş panelinin inşa edildiğini ifade eden Atabek, “böylelikle kurumların sıcak su ihtiyacı karşılanacak. Mevcut alanda ziyaretçiler için ayrı bir otopark yeri ile aynı zamanda personel içinde var. Tamamıyla çok kapsamlı bir şekilde düşünülmüş bir kampüs. Bütün alanın faaliyetleri neredeyse yüzde 95 oranında bitmiş vaziyette. 2021 yılının Mart veya Nisan ayında da faaliyete geçeceğini yetkililerden bilgisini aldık. Bölge için çok önemli bir yatırımın olduğu kanaatindeyim. Önümüzdeki aylarda buranın faaliyete geçeceğini hep birlikte göreceğiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020, 21:16
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
A b
A b - 4 hafta Önce

Askeri personele neden lojman yokta barınak var