Bu 100 TL normal değil! Değeri 90 bin lira...

Adapazarı'nda bir firmada şoförlük yapan Mehmet Balcı, markette para üstü olarak aldığı hatalı 100 TL'lik banknotu 90 bin TL'ye satıyor. Balcı,"Parada bir sıfır eksik, yarım milim kısa ve hatalı basılmış. Teklifler geliyor, 90 bin TL'ye satacağım" dedi.

Bu 100 TL normal değil! Değeri 90 bin lira...

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi

MARKETTE ELİNE GEÇTİ
Adapazarı'nda özel bir firmada şoförlük yapan Mehmet Balcı, bir kaç gün önce alılşveriş için gittiği markette ilginç bir durumla karşılaştı. Kasadan para üstü olarak aldığı 100 TL'lik banknotta gariplik olduğunu fark eden Balcı, paranın sahte olduğunu düşündü. Daha sonra bir bankaya gidip parayı gösteren Balcı, banknotun hatalı basım olduğunu öğrendi. Atatürk sembolü üzerinde çizik olan, sayılar içinde bir sıfırın eksik olduğu ve diğer paralara göre yarım milimetre kısa olan banknotu fotoğraflayan Balcı, internetten 90 bin TL'ye satışa koydu. Koleksiyonerlerin değer verdiği hatalı para için çok sayıda teklif aldığını söyleyen Balcı, 90 bin TL verecek olan kişiyi bekliyor.
90 BİN LİRA İSTİYORUM
Markette aldığı paranın önce sahte olduğunu düşündüğünü ancak gerçeği sonradan öğrendiğini belirten Mehmet Balcı, "Market alışverişinde para üstü olarak aldım. Bir sıfırın eksik olduğunu, paranın üzerinde bir çok hatanın olduğunu fark ettim. Önce sahte olduğunu düşündüm, sonra bankaya gösterdim. Hatalı basım olduğunu söylediler. 7-8 tane hata var parada. Araştırınca koleksiyon değerinin olduğuun öğrendim. Koleksiyon seven birine parayı vermeyi düşünüyorum, para karşılığında. 90 bin lira istiyorum. Değerini veren kişi paryı bendne alır" dedi.
PARADA HATALAR VAR
Balcı, paranın üzerindeki hataları anlatırken şöyle dedi: "Atatürk'ün üzerinde 2 tane çizik var. Bir sıfı eksik ve mürekkep hatası var. Türk lirası yazan yerde 's' ve 'i' harfleri eksik. Basım kaynaklı hatalar bunlar. Türk lirası yazan yerdeki yıldızın bir kısmı silik. Normal paraya göre yarım milim küçük bir para. Bankada göstererek öğrendim bunu. Araştırmalarıma göre 100 bin ve 170 bin arası satılıyor. 10-20 bin teklif geldi, mesajlaştığım kişiler oluyor. Ben bu süreçte satış konusunda bekleyeceğim eğer satamazsam da çerçeve yapar eve koyarım." 


Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 14:47
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamil
Kamil - 3 hafta Önce

Hangi salak ona 90.bin verir

Halk
Halk - 3 hafta Önce

Beleşçi birde utanmadan haber yaptırmış. .......

Erdal Dogan
Erdal Dogan - 3 hafta Önce

90 binemi satacan

SIRADAKİ HABER