Bu bayram tarihe geçecek! Tüm ülke İstiklal Marşı’nı okuyacak…

Tüm Türkiye 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılı kutlamalarında, bu akşam saat 21.00’de TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un çağrısıyla balkonlara çıkıp İstiklal Marşı’nı okuyacak. Televizyon kanalları da yayınlarını keserek bu anları tarihe not edecek.

Bu bayram tarihe geçecek! Tüm ülke İstiklal Marşı’nı okuyacak…

Türkiye’de uygulanan koronavirüs önlemleri ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılı balkonlarda, pencerelerde İstiklal Marşı okunarak kutlanacak.

Tüm Türkiye'de pencerelerini, balkonlarını bayraklar ve çocukların 23 Nisan resimleriyle süsleyen vatandaşlar bu akşam saat 21.00'de evlerinden hep birlikte İstiklal Marşı'nı seslendirerek bayram coşkusunu yaşayacak.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop'un bugün saat 21.00'de balkonlardan İstiklal Marşı'nın seslendirilmesine yönelik çağrısı ülke genelinde karşılık buldu. Evlerini bayraklarla süsleyen vatandaşların akşam aynı saatte milli marşla bayram coşkusuna katılması bekleniyor. 

Televizyon kanalları da bu anlarda İstiklal Marşı'nı seslendirecek şekilde yayın akışı oluşturacağını duyurdu. Aynı anda TBMM'de de şeref merdivenlerinde ışık, lazer ve havai fişek gösterisi başlayacak. Kutlamalar kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın 31 gemisi de 23 limanı ziyaret edecek. Sahile en yakın olan mesafede demirleyecek olan gemilerden saat 21.00'de İstiklal Marşı okunacak. Yapılan açıklamada İstiklal Marşı'nın yerleşim yerlerinden duyulacak şekilde okunacağı özellikle belirtildi.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER