Bu ceza kalkmalı!

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK), Adapazarı Şeker Fabrikası'ndan kalan 70 milyon liralık cezanın kaldırılması için çalışıyor

Bu ceza kalkmalı!

APEK Başkanı Karasakal, Danıştay’da devam eden 70 milyon liralık ceza davasıyla ilgili dosyanın 10 Ekim’de yapılacak olan AKP İl Başkanları toplatışında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletileceğini söyledi.
FETÖ KUMPASI
Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Karasakal, Türk Şeker Kurumu tarafından Eskişehir ve yöresinden pancar ektirdiği gerekçesi ile 2008, 2009 ve 2010 yıllarında ayrı ayrı kesilen toplam 70 milyon liralık cezanın fabrikanın devrinin ardından APEK’in sırtında kaldığını belirterek; “Ceza halen Danıştay’da. Bunun bir FETÖ kumpas olduğu belgelerle kanıtlandı. Tüm belgeleri dosya halinde tüm milletvekillerimize sunduk. Bu tamamen haksız yazılan bir ceza” dedi.
TEVER’DEN SÖZ ALDIK
AKP İl Başkanı Yunus Tever’e de dosya sunduklarını söyleyen Karasakal; “AK Parti İl Başkanı Yusun Tever, konuyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ileteceğinin sözünü verdi. 10 Ekim’de Ankara’da AK Parti il başkanları toplantısı yapılacak. İl Başkanı Tever, toplantı öncesinde bizleri Sakarya milletvekillerimiz ile bir araya getirecek, ardından da il başkanları toplantısında hazırladığımız dosyayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletecek. Tever’in samimiyetine inanıyoruz” dedi.
Günay YAZICIOĞLU

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2019, 12:11
banner3
YORUM EKLE