Bu fotoğraf şehirdeki bir halk otobüsünden

Sakarya'da koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan "toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu alınmayacak" kararına bazı şoförlerin uymaması tepki topladı.

Bu fotoğraf şehirdeki bir halk otobüsünden

sakaryayenihaber.com -

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından koronavirüse yönelik alınacak yeni tedbirleri açıkladı. Bu tedbirlerden biri ise toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu taşınmamasına yönelik oldu. Valiliklere gönderilen genelgede minibüs, midibüs, otobüslerde ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyeceği bildirildi. Alınan bu karara rağmen Sakarya'da bazı toplu taşıma şoförlerinin kurallara uymadığı görüldü.

AYAKTA YOLCU

Şehrin birçok kesiminden vatandaşlar topluma taşıma araçlarında ayakta yolcu alındığı yönünde şikayetlerini iletiyor. Bugün gördüğü fotoğrafı görüntüleyip Sakarya Yenihaber WhatsApp İhbar Hattımıza (0 531 209 49 49) yollayan bir takipçimiz, "Otobüslerde ayakta yolcu yasak normalde ama bu sabah Hendek-Adapazarı otobüsünde bu görüntü ile karşılaştım. Şoföre ayakta yasak olduğunu söylediğimde milletin işe gittiğini söyledi. Belediye ek sabahları ve akşamları işe gidiş ve çıkışlara ek sefer yapması bu kadar zor mu yani?" ifadelerini kullandı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 14:33
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takipci halk
Takipci halk - 1 ay Önce

Korucukta karamanda aynı hele karaman münübüsleri bir görmek lazım balık istifi gibi

Ferhat yetim
Ferhat yetim - 1 ay Önce

Ooo ooo o otobüs şöförü söylemek lazım o millet öğlenleyin aksamüstüdemi ışe gidiyor. O şöför askerliğini yapmamış herhalde öğretmemişler bahane ... gibi herkezde bulunur dememişler ;)

Ahmet sakaryalı
Ahmet sakaryalı - 1 ay Önce

Korucuk ideal kent otobüsleri balık istifi yolcu taşıyor virüsün yayılması için sanki ellerinden geleni yapıyorlar

Mustafa
Mustafa - 1 ay Önce

Şehiriçi toplu taşıma araçları halk otobüsleri ayakta yolcu almaya uygun imal edilmiş aracın içi geniş koltuk sayısı az.ruhsatlarında da araçların alabileceği yolcu adeti belli ayakta yolcu alınmayacaksa önce yol ücretlerine yeterli zammı verirsin ondan sonra yasağı uygulatırsın toplu taşıma araçlarınnın çoğu vatandaşın Belediyenin değil esnaf cebinden mazot doldurup halka hizmet verecek değil ya hizmetinin karşılığını alamasa hizmet veremez

SIRADAKİ HABER