Bu görüntüler Korucuk otobüsünden

Sakarya'da koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan "toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu alınmayacak" kararına bazı şoförlerin uymaması tepki topladı.

Bu görüntüler Korucuk otobüsünden

sakaryayenihaber.com -

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından koronavirüse yönelik alınacak yeni tedbirleri açıkladı. Bu tedbirlerden biri ise toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu taşınmamasına yönelik oldu. Valiliklere gönderilen genelgede minibüs, midibüs, otobüslerde ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyeceği bildirildi. Alınan bu karara rağmen Sakarya'da bu yasağa uyulmadığını gösteren görüntüler ortaya çıkıyor.

AYAKTA YOLCU

Şehrin birçok kesiminden vatandaşlar topluma taşıma araçlarında ayakta yolcu alındığı yönünde şikayetlerini iletiyor. Bugün gördüğü fotoğrafı görüntüleyip Sakarya Yenihaber WhatsApp İhbar Hattımıza (0 531 209 49 49) yollayan bir takipçimiz, "Otobüslerde ayakta yolcu yasak normalde ama bu sabah Korucuk otobüsünde bu görüntü ile karşılaştım. Şoföre ayakta yasak olduğunu söylediğimde milletin işe gittiğini söyledi. Belediye ek sabahları ve akşamları işe gidiş ve çıkışlara ek sefer yapması bu kadar zor mu yani?" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2020, 22:12
banner3
YORUM EKLE