Bu kuyruğun hiç vakti değil! Mecbur kaldılar ama...

Ceza, vergi ve prim borcu olan binlerce vatandaşın yararlanmak istediği yapılandırma uygulaması için başvurular internet üzerinde devam ediyor ancak işlemlerini kuruma giderek yaptırmak zorunda olan vatandaşlar vergi dairelerinin önünde uzun kuyruklar oluşturdu

Bu kuyruğun hiç vakti değil! Mecbur kaldılar ama...

Tarihin en kapsamlı borç yapılandırma kanunun meclisten geçmesinin ardından, fırsattan yararlanmak isteyen vatandaşlar başvuruda bulunmaya devam ediyor.

Başvurular, yeni tip koronavirüs (kovid-19) salgını nedeniyle İnteraktif Vergi Dairesi (İDV) üzerinden yapılıyor ancak işlemlerini vergi dairesine giderek yaptırmak zorunda kalan vatandaşlar Sakarya’daki vergi daireleri önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Sıra bekleyen vatandaşların zaman zaman kovid-19 tedbirlerine uymadığı görüldü. Salgın nedeniyle içinde bulunduğumuz bu zor süreçte vatandaşların daha dikkatli olması bekleniyor.

Öte yandan SGK, vergi, öğrenim kredisi, prim, emlak, taşıtlar vergisi, trafik cezası gibi birçok kalemde bulunan yapılandırma fırsatından 4 milyon vatandaşın yararlanması bekleniyor. Yapılandırma fırsatından yararlanmak için 31 Aralık tarihine kadar başvuruda bulunulması gerekiyor. Borcunu peşin ödeyenlerin gecikme faizi ile enflasyon farkının yüzde 90'ı silinecek.  SEDA KILIÇ

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 13:12
banner3
YORUM EKLE