Bu market onların yüzünü güldürüyor

Adapazarı Belediyesi tarafından hizmete açılan, giyimden yiyeceğe, çocuk mamasından hasta bezine kadar birçok ihtiyaç maddesinin bulunduğu toplumsal yardımlaşma marketi, ramazanda yoksulların yüzünü güldürüyor

Bu market onların yüzünü güldürüyor

1Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, ihtiyaç sahipleriyle ilgilenmek zorunda olduklarını belirterek, hayır yaparken yardımları rencide etmeden ulaştırmak gerektiğini söyledi. Dişli, yardımlaşmada koli sisteminin epey zamandır yaygın olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti: “Biraz sıkıntılar olduğunu fark ettik. Bu nedenle büyük bir market kurmaya karar verdik. Burada normal marketteki alışveriş reyonları gibi bütün sistem kurulmuş vaziyette, pırıl pırıl bir mekan. Mağdur insanlar, kartlarıyla buraya geliyor, alışverişlerini yapıyor. Aylık yetecek malzeme, kartlarda hesaplanmış vaziyette. Neyi arzu ediyorlarsa o limiti, istemiş oldukları malzemelerle ilgili kullanıp buradan alışverişlerini yapıyorlar.”
MEMNUNLAR
Sistemli şekilde mağdur insanlara hizmet vermeye çalıştıklarını anlatan Dişli, vatandaşların da uygulamadan memnun olduğunu dile getirdi. Markette giyimden yiyeceğe, çocuk mamasından hasta bezlerine kadar birçok yardım malzemesinin bulunduğunu aktaran Dişli, hayırseverlerden yardım beklediklerini sözlerine ekledi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE